filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 kwietnia 2024, 11:04

autor: Pamela Jakiel

Fallout ekscytuje widzów tak mocno jak The Last of Us. Serial Nolana z pierwszym miejscem w top 10 produkcji wzbudzających największe zainteresowanie

Fallout okazał się wielkim sukcesem Amazona – porównywalnym do tego, jakim dla HBO było The Last of Us. Przynajmniej jeśli chodzi o zainteresowanie, jakie serial wzbudził wśród widzów.

Źródło fot. Fallout, Jonathan Nolan, Amazon, 2024 / The Last of Us, Craig Mazin, HBO, 2023
i

Fallout to udana produkcja Amazona, która wzbudza ogromne zainteresowanie wśród widzów. Tak donosi portal TheWrap, który przedstawił analizę danych dokonaną w ramach ScreenShare – projektu badającego to, jakie tytuły cieszą się największą popularnością wśród konsumentów w danym tygodniu.

Widowisko stworzone przez Jonathana Nolana znalazło się na szczycie listy produkcji, które wzbudzają największe zainteresowanie wśród odbiorców. Seria zadebiutowała w top 10 już w ubiegłym tygodniu, zajmując czwarte miejsce. Co ciekawe, Fallout to pierwszy serial, który zdominował zestawienie od marca 2023 roku, kiedy to na pierwszym miejscu znalazła się inna odcinkowa adaptacja gryThe Last of Us HBO.

Chociaż popularne [serialowe] tytuły takie jak Yellowstone, Stranger Things czy The Walking Dead często trafiają do top 10, rzadko widzimy, aby serial wzbudzał taką ekscytację już od samego początku. Ostatni raz taki entuzjazm fanów widzieliśmy przy okazji The Last of Us, co dobrze świadczy o serialowych adaptacjach gier wideo – komentuje Ben Spergel, wiceprezes Screen Engine.

W top 10 produkcji wzbudzających największą ekscytację znalazły się takie filmy jak Diuna: Część druga (2. miejsce), za nią Ghostbusters: Imperium lodu (3. miejsce), Godzilla i Kong: Nowe imperium (4. miejsce) oraz Deadpool & Wolverine (5. miejsce).

Dodajmy, że Fallout spotkał się z tak dobrym przyjęciem, iż Amazon potwierdził zamówienie drugiego sezonu kilka dni po premierze serialu. Przypomnijmy, że akcja pierwszej odsłony postapokaliptycznej serii rozrywa się w zniszczonym wojną nuklearną Los Angeles, a główną bohaterką jest Lucy – dziewczyna opuszczająca kryptę i przemierzająca pustkowia w poszukiwaniu swego ojca.

Serial Fallout znajdziecie na Amazon Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej