Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 22:05

autor: Kono

Voss – niekończący się konflikt Gormaków i Vossów

Voss to zamieszkana przed dwa rywalizujące ze sobą gatunki planeta położona w Zewnętrznych Rubieżach. Galaktyczne siły nie wiedziały o niej aż do podpisania Traktatu z Coruscant.

Voss – niekończący się konflikt Gormaków i Vossów - ilustracja #1
Voss
Voss
  • Region: Zewnętrzne Rubieże
  • System: Voss
  • Księżyce: 1
  • Przynależność: niezależna
  • Sugerowane poziomy: 44-47

Voss to w dalszym ciągu planeta-zagadka, która została odkryta krótko po zatwierdzeniu Traktatu z Coruscant. Charakteryzuje się ogromnymi oceanami i rozległymi płaskowyżami. Zasiedlają ją głównie rozwinięci technologicznie Gormakowie. Gdy ujawniła się druga rasa zamieszkującą szczyty Voss, mało brakowało, a wojna rozpoczęłaby się ponownie.

Vossom, bo tak nazywa się ta rasa, udawało się bronić przed Gormakami przez całe stulecia. Przeżycie zawdzięczają głównie świetnie wyszkolonym oddziałom komandosów oraz mistykom, którzy umieli przepowiadać przyszłość, a ich wizje zawsze się sprawdzały.

Voss – niekończący się konflikt Gormaków i Vossów - ilustracja #2

Okazało się, że mistycy są niezwykle potężnymi użytkownikami Mocy, jak zgodnie twierdzą Jedi i Sithowie. Vossowie jednak nie zgadzają się z tym i nie są zainteresowani Mocą ani opiniami z zewnątrz. Imperium Sith postanowiło podbić planetę, a Republika wyruszyła tajemniczej rasie na odsiecz. Mistycy Vossów jednak przewidzieli oba te wydarzenia. Statki Republiki przepadły, a Imperium poniosło druzgocącą porażkę. Po tym epizodzie zarówno przedstawiciele Republiki, jak i Sithowie postanowili nawiązać pokojowy kontakt z Vossami.