Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 czerwca 2019, 13:12

Vilgefortz, „nemezis” Geralta, na zdjęciach z planu Wiedźmina Netflixa

Światło dzienne ujrzały nowe zdjęcia z planu serialowego Wiedźmina od Netflixa. Fotografie przedstawiają ekipę filmową oraz aktorów podczas kręcenia ujęć na Zamku Ogrodzieniec.

To tutaj rozegra się akcja 7 oraz 8 odcinka Wiedźmina. - Vilgefortz, "nemezis" Geralta, na zdjęciach z planu Wiedźmina Netflixa - wiadomość - 2019-06-12
To tutaj rozegra się akcja 7 oraz 8 odcinka Wiedźmina.

O tym, że zdjęcia do pierwszego sezonu serialowego Wiedźmina dobiegły końca dowiedzieliśmy się już dwa tygodnie temu. W tym czasie oprócz ujawnienia przybliżonej daty premiery przez jednego z pracowników nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji czy też przecieków. Aż do dziś, kiedy to na fanowskim blogu Redanian Intelligence pojawiły się zdjęcia oraz wideo zrobione ekipie filmowej oraz aktorom podczas nagrywania ujęć na Zamku Ogrodzieniec, które odbyły się w kwietniu. Możemy na nich zobaczyć kilka znanych postaci m.in. Triss (graną przez Annę Shaffer) oraz Vilgefortza (Mahesh Jadu). Fotografie zostały zrobione przez dwójkę Polaków - Janusza Marzeckiego i Sergiusza Gieszczyka.

Vilgefortz i Triss na wspólnym zdjęciu.
Vilgefortz i Triss na wspólnym zdjęciu.

Chociaż już wcześniej mogliśmy zobaczyć Triss na zdjęciach, to nie było nam jeszcze dane przyjrzeć się z bliska Vilgefortzowi. Tym razem mamy tę możliwość dzięki jednemu ze zdjęć, na których obie postacie są razem. Reszta fotografii nie przedstawia nic konkretnego, ale warto je obejrzeć chociażby po to, aby zobaczyć jak wygląda lokacja ostatnich odcinków sezonu. Oryginalne zdjęcia w dobrej jakości możecie zobaczyć tutaj.

Oprócz tego w internecie pojawiło się 7-minutowe wideo ukazujące prace ekipy na zamku. Możemy na nim zobaczyć Vilgefortza, Triss czy Sabrinę (Therica Wilson-Read).

Vilgefortz na zdjęciach z planu. - Vilgefortz, "nemezis" Geralta, na zdjęciach z planu Wiedźmina Netflixa - wiadomość - 2019-06-12
Vilgefortz na zdjęciach z planu.
Sabrina oraz Triss na zdjęciach z planu. - Vilgefortz, "nemezis" Geralta, na zdjęciach z planu Wiedźmina Netflixa - wiadomość - 2019-06-12
Sabrina oraz Triss na zdjęciach z planu.

Na koniec możemy jeszcze obejrzeć wideo przedstawiające Triss oraz Tissaie de Vries (MyAnna Buring) w trakcie nagrywania jednej ze scen.

Przypominamy, że showrunnerką serialu Wiedźmin jest Lauren S. Hissrich, a producentem wykonawczym – Tomasz Bagiński, dyrektor kreatywny firmy Platige Image. W rolę Geralta wcieli się Henry Cavill, a Yennefer zagra Anya Chalotra. Cały sezon zawierający osiem odcinków będzie dostępny na platformie Netflix najprawdopodobniej w grudniu bieżącego roku.