Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 19:24

Victor Vran otrzyma dodatek zainspirowany muzyką heavymetalowej kapeli Motörhead

Studio Haemimont Games pracuje nad grą Motörhead: Through the Ages, czyli rozszerzeniem do RPG akcji Victor Vran, które zainspirowane zostało twórczością heavymetalowego zespołu Motörhead.

W dodatek zagramy jeszcze w tym roku. - Victor Vran otrzyma dodatek zainspirowany muzyką heavymetalowej kapeli Motörhead - wiadomość - 2015-08-05
W dodatek zagramy jeszcze w tym roku.

Wydana pod koniec lipca gra Victor Vran okazał się zaskakująco dobrym zręcznościowym RPG, które mogło się pochwalić solidnym zestawem świeżych rozwiązań. Autorzy, czyli ludzie z bułgarskiego studia Haemimont Games, chcą kuć żelazo póki gorące i podczas targów gamescom zapowiedzieli pierwszy duży dodatek. Mocno odbiega on jednak od rozszerzeń, które tradycyjnie dostają produkcje tego typu. Projekt nazwano bowiem Motörhead: Through The Ages i zgodnie z tytułem, został on zainspirowany twórczością legendarnego heavymetalowego zespołu Motörhead.

Na razie informacje na temat rozszerzenia są bardzo skromne. Wiemy, że zaoferuje on sporych rozmiarów kampanię fabularną oraz masę nowych lokacji, przeciwników, bossów, typów uzbrojenia oraz zdolności. Zwiedzana przez nas kraina wzorowana będzie na okładkach płyt zespołu i stanowić ma nietypowy koktajl średniowiecza, Dzikiego Zachodu i lekkich elementów science-fiction. Scenariusz obracać się będzie wokół prób powstrzymania Królowej Potępionych, a zabawie będzie oczywiście towarzyszyły piosenki Motörhead.

Dodatek zmierza na pecety i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Na razie nie wiemy, czy będzie wymagał posiadania podstawowej wersji gry Victor Vran, czy też będzie rozszerzeniem samodzielnym.

  1. Victor Vran – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Victor Vran - wampirzy klon Diablo daje radę
Victor Vran otrzyma dodatek zainspirowany muzyką heavymetalowej kapeli Motörhead - ilustracja #2

Motörhead to brytyjski zespół muzyczny założony w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana "Lemmy'ego" Kilmistera. Do dzisiaj pozostaje on jednym stałym członkiem kapeli. Grupa wypuściła 22 albumy studyjne i wciąż regularnie koncertuje.

Zespół uważany jest za jeden z najważniejszych w historii brytyjskiego metalu, ale mimo to sam Kilmister zawsze określał swoją muzykę mianem rock and rolla.