Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2017, 12:59

VarusBiker Edition - potężny mod do Gothic II: Noc Kruka doczekał się spolszczenia

Grupa Bractwo Spolszczenia udostępniła polską wersję VarusBiker Edition, czyli potężnego moda, który rozbudowuje Gothic II: Noc Kruka o nowe lokacje, opcje oraz zadania.

Mod rozbudowuje zawartość gry, bez naruszania jej oryginalnego klimatu. - VarusBiker Edition - potężny mod do Gothic II: Noc Kruka doczekał się spolszczenia  - wiadomość - 2017-11-08
Mod rozbudowuje zawartość gry, bez naruszania jej oryginalnego klimatu.

Fani studia Piranha Bytes żyją obecnie głównie wydaną kilka tygodni temu grą Elex, ale wielu z nich nie zapomina o wcześniejszych dokonaniach zespołu. Przedwczoraj informowaliśmy o potężnym modzie Returning 2.0, który wzbogaca Gothic II o 250 godzin rozgrywki. Natomiast dzisiaj chcemy zwrócić Waszą uwagę na projekt VarusBiker Edition do Gothic II: Noc Kruka.

Sam mod nie jest nowy, gdyż jego pierwsza wersja ukazała się w 2011 roku, ale do tej pory dostępny był tylko w wydaniu niemieckojęzycznym. Teraz, dzięki pracy rodzimej grupy Bractwo Spolszczenia, doczekaliśmy się jego polskiej wersji językowej, która obejmuje nie tylko tekst, ale również dubbing.

Celem moda jest rozbudowanie gry o nową zawartość. Jednak w przeciwieństwie do wielu projektów tego typu, autor zrobił to w sposób nienaruszający klimatu i koncepcji oryginału. Zamiast wprowadzać dodatkowe postacie, przerobił on poszczególne akty kampanii, znajdując mnóstwo okazji do zaimplementowania zmian i nowości, przy jednoczesnym zachowaniu stylu oraz koncepcji Nocy Kruka.

VarusBiker Edition - potężny mod do Gothic II: Noc Kruka doczekał się spolszczenia  - ilustracja #2

Po zainstalowaniu VarusBiker Edition podczas przechodzenia gry regularnie napotykamy nowe elementy, takie jak np. jaskinie, przedmioty czy przeciwników, jak też natrafiamy na lokacje z pierwszego Gothica, które standardowo były niedostępne w grze Gothic II (np. miasto orków). Mod otwiera także przed graczem liczne nowe opcje, pozwalając na sprawdzenie się w roli łowcy głów, kucharza, czy wytapiacza rudy.

Otrzymujemy również możliwość wzmacniania pancerzy, wystrugiwania strzał i bełtów, jazdy na cieniostworze oraz pisania zwojów. Do tego dochodzi zestaw nowych zaklęć i przerobione wersje dostępnych wcześniej czarów, jak również kompletnie przemeblowany balans, dzięki czemu nawet potwory potrafią walczyć w sposób mocno odmienny od tego, co pamiętamy z „podstawki”.

VarusBiker Edition wprowadza także m.in. nowe animacje oraz pancerze i poprawia kilka małych błędów. W sumie wszystko to daje potężny projekt, który stanowi doskonały pretekst do kolejnego przejścia kampanii w Gothic II: Noc Kruka.

  1. VarusBiker Edition – pobierz polską wersję moda
  2. Bractwo Spolszczenia – strona grupy