Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2018, 13:20

autor: ElMundo

Vampyr nie skorzysta z DRM Denuvo

Vampyr – bardzo ciekawie zapowiadające się RPG akcji od studia DONTNOD – nie skorzysta na PC z popularnego zabezpieczenia antypirackiego Denuvo. Deweloper i wydawca, firma Focus Home Interactive, podzielili się tą informacją na Twitterze.

Vampyr nie skorzysta z DRM Denuvo - ilustracja #1

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery gry Vampyr – interesującego mrocznego RPG akcji osadzonego w Londynie tuż po zakończeniu I wojny światowej. Za tę produkcję odpowiada studio DONTNOD, które większość z Was może kojarzyć z kapitalnej epizodycznej przygodówki Life is Strange czy cyberpunkowej gry akcji Remember Me.

Deweloperzy wypowiedzieli się właśnie na temat zabezpieczeń antypirackich, które mogłyby pojawić się w przypadku tej produkcji. Wiemy z pewnością, że gra nie skorzysta z bardzo popularnego ostatnimi czasy DRM Denuvo, które mogliśmy spotkać w takich grach jak FIFA 18 czy Assassin’s Creed Origins. Twórcy nie poinformowali, czy zamierzają wykorzystać inną technologię mającą zapobiec szybkiemu pojawieniu się tej produkcji na stronach z torrentami lub warezami, ale niewykluczone, że pójdą oni drogą CD Projekt RED, które kompletnie zrezygnowało z tego typu rozwiązań, co widzieliśmy w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Vampyr pojawi się w sklepach już 5 czerwca i trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Data premiery tego tytułu jest niezagrożona, bowiem twórcy poinformowali, że gra osiągnęła już status „Gold” i dostaniemy ją w wyznaczonym terminie.

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Vampyr

Vampyr