Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2018, 13:01

Agony - nowy zapis rozgrywki pokazuje początek kampanii

W sieci pojawił się obszerny zapis rozgrywki z polskiego survival horroru Agony. Filmik pokazuje dwanaście pierwszych minut kampanii fabularnej.

AGONY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Madmind Studio
  2. Wydawca: PlayWay
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 29 maja 2018 r.

Już tylko dwa dni dzielą nas od premiery Agony, czyli survival horroru autorstwa polskiego studia Madmind. Osoby czekające na ten projekt zainteresować powinien świeży materiał video z gry, opublikowany przez kanał PC Master Race Latinoamérica. Filmik trwa dwanaście minut i stanowi zapis początkowych fragmentów kampanii.

Przypomnijmy, że Agony zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 29 maja, równocześnie na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gra ukaże się pojutrze. - Agony - nowy zapis rozgrywki pokazuje początek kampanii - wiadomość - 2018-05-27
Gra ukaże się pojutrze.

Na Agony czekamy już sporo czasu. Gra została zapowiedziana równe dwa lata temu. Początkowo premiera planowana była na drugi kwartał 2017 roku. Potem termin ten był kilkukrotnie przekładany. Opóźnienia spowodowane były chęcią lepszego dopracowania projektu oraz tym, że autorzy postanowili wydać produkcję równocześnie na PC i konsole.

Warto wspomnieć, że w ostatnich kilkunastu tygodniach wokół gry sporo się działo. Poznaliśmy wymagania sprzętowe wersji pecetowej. Mieliśmy także okazję obejrzeć nowy zwiastun fabularny. Ponadto twórcy zostali zmuszeni do lekkiej autocenzury, aby wydania konsolowe uniknęły otrzymania oceny wiekowej AO (Adult Only – tylko dla dorosłych), co w praktyce uniemożliwiłoby wydanie Agony na PlayStation 4 i Xboksie One. Edycja PC zadebiutuje z podobnymi cięciami, ale gracze komputerowi będą mogli przywrócić oryginalną wersję za pomocą patcha.

Ponadto kilka dni temu twórcy ujawnili, że gra zaoferuje możliwość zabawy w tzw. Trybie Agonii, w którym będziemy przedzierali się przez losowo generowane komnaty. Podróż ma nie mieć końca i rozgrywka będzie toczyła się aż do śmierci bohatera. Nasze osiągnięcia ocenione zostaną w punktach i wrzucone do sieciowego rankingu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w polskie Agony – najlepsza wizja piekła w grach wideo?