Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2020, 15:52

autor: Entelarmer

Valve wraca do Left 4 Dead 3? Nowe pogłoski z wiarygodnego źródła

Tyler McViker opublikował na nowy materiał poświęcony Left 4 Dead 3 na kanale Valve News Network. Zdaniem twórcy Valve mogło lub planuje wrócić do prac nad grą, w czym spora zasługa ciepłego przyjęcia zapowiedzi Half-Life: Alyx.

Left 4 Dead to kolejny dowód na to, że Valve nie potrafi liczyć do trzech. - Valve wraca do Left 4 Dead 3? Nowe pogłoski z wiarygodnego źródła - wiadomość - 2020-01-17
Left 4 Dead to kolejny dowód na to, że Valve nie potrafi liczyć do trzech.

Gdyby zapytać graczy o serię firmy Valve, która powinna, lecz nie doczekała się trzeciej odsłony, niemal na pewno wszyscy wskazaliby wpierw na cykl Half-Life. Zapewne wspomniano by też o Portalu, a dopiero na samym końcu ktoś przypomniałby sobie o Left 4 Dead. Być może to trochę krzywdzące zważywszy na kultowy status marki, ale nie da się ukryć, że możliwość wskrzeszenia sieciowego survival horroru chyba nie budzi takich emocji, co potencjalny powrót Gordona Freemana. Mimo to w grudniu wielu ucieszyło się gdy pojawiły się względnie wiarygodne doniesienia, że kolejnym projektem Valve Software po Half-Life: Alyx będzie nic innego, jak Left 4 Dead VR. Ich źródłem był Tyler McViker, znany z dostarczania rzetelnych informacji na temat gier firmy Gabe’a Newella na kanale Valve News Network. Twórca postanowił powrócić do tematu w nowym materiale. Według VNN jest bardzo prawdopodobne, że Valve przymierza się bądź już pracuje nad stworzeniem kontynuacji Left 4 Dead. Ma to wynikać z sytuacji wewnątrz spółki, którą zaskoczyło entuzjastyczne przyjęcie zapowiedzi Half-Life: Alyx, przejawiające się choćby wyprzedaniem gogli rzeczywistości wirtualnej Valve Index. W efekcie szybko doszło do „paru wielkich spotkań”, a firma miała całkowicie zmienić swoje plany na przyszłość:

Otrzymałem informację o kilku dużych spotkaniach tuż po publikacji zwiastuna Half-Life: Alyx, który sprawił, że wszyscy wewnątrz Valve całkowicie zmienili swoje plany na przyszłość odnośnie rzeczywistości wirtualnej, komunikacji publicznej i ogólnie tworzenia gier.

W ramach filmiku Tyler przypomina też ujawnioną przez niego historię powstawania Left 4 Dead 3: od początków produkcji jeszcze w 2012 roku, przez sprzeczki wewnątrz zespołu deweloperskiego odnośnie silnika gry i zaprzestanie prac nad nią w 2017 roku, aż do pojawienia się nowych przecieków w ostatnich miesiącach. Te uwzględniają wzmianki w kodzie Steam VR (pierwsze od prawie trzech lat), lecz także „nowsze” grafiki koncepcyjne głów zombie zaprezentowane na filmiku. Cudzysłów nie jest tu przypadkowy. Tyler podaje, że ich twórcą jest Ted Backman (projektant stworzeń dla serii Half-Life) a powstały one… w 2012 roku. W sieci pojawiły się już lata temu w serwisie Facepunch (przynajmniej według VNN, jako że miały one zostać usunięte dawno temu), ale internauci nie dawali im wiary.

Tak podobno miały wyglądać zombie w Left 4 Dead 3… jakieś siedem lat temu. - Valve wraca do Left 4 Dead 3? Nowe pogłoski z wiarygodnego źródła - wiadomość - 2020-01-17
Tak podobno miały wyglądać zombie w Left 4 Dead 3… jakieś siedem lat temu.

Jak łatwo zgadnąć, te „nowe” grafiki koncepcyjne nie będą mieć wiele wspólnego z ostateczną wersję potencjalnego Left 4 Dead 3. Niemniej to i inne nagle pojawiające się wzmianki na temat marki w połączeniu ze wspomnianymi dyskusjami wewnątrz Valve mogą wskazywać na wznowienie prac nad serią. Tym bardziej, że produkcja miała niejako być na ukończeniu, co pozwoliłoby firmie na względnie szybkie dostarczenie tytułu do odbiorców. Zaznaczamy jednak, że to wciąż nieoficjalne informacje, a nawet jeśli są zgodne z prawdą, nie ma gwarancji, iż projekt nie zostanie ponownie porzucony. W takim przypadku pewnym pocieszeniem może być fakt, że twórcy cyklu z zespołu Turtle Rock Studios pracują nad duchowym spadkobiercą marki.