Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2013, 09:12

autor: Orlov

Uplay 4.0 od października na PC, w przyszłym roku także na konsolach nowej generacji

Francuski koncern Ubisoft zapowiedział aktualizację Uplay – swojej platformy dystrybucji cyfrowej. Wersja o numerze 4.0 wprowadzi między innymi integrację z serwisem streamingowym Twitch. W przyszłym roku Uplay trafi także na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Aktualizacja pozwoli na crossplatformową obsługę najnowszych gier studia - Uplay 4.0 od października na PC, w przyszłym roku także na konsolach nowej generacji - wiadomość - 2013-09-20
Aktualizacja pozwoli na crossplatformową obsługę najnowszych gier studia

Najbliższy miesiąc przyniesie znaczące zmiany dla serwisu Uplay. Klient platformy dystrybucji cyfrowej i obsługi gier firmy Ubisoft (stanowiącej odpowiedź na stworzony przez Electronic Arts system Origin) otrzyma w październiku aktualizację numer 4.0.

Nowa wersja oprogramowania udowadnia, jak dużą rolę przywiązują ostatnimi czasy producenci do funkcji udostępniania obrazu wideo z rozgrywki. Uplay 4.0 zostanie zintegrowany z najpopularniejszą obecnie platformą streamingową – serwisem Twitch. Ponadto menedżer pobierania zostanie wzbogacony o funkcję auto-aktualizacji gier oraz możliwość rozpoczęcia rozgrywki zanim ściągnięte zostaną wszystkie pliki (tzw. „progressive download”). Aplikacja otrzyma również The Social Wall – moduł powiadamiający nas o tym, w co i z jakimi rezultatami grają nasi znajomi.

Firma Ubisoft postanawiła poszerzyć strefę wpływów swojej platformy także na konsole nowej generacji. Uplay pojawi się w przyszłym roku na Xboksie One i PlayStation 4, w formie osobnej aplikacji. Do jego obsługi na konsolach będzie mógł posłużyć login używany już do wersji pecetowej (i vice versa) – oznacza to, że Francuzi stawiają na crossplatformową obsługę serwisu. Wydawca gwarantuje, że wszystkie jego gry najnowszej generacji (między innymi Assassin’s Creed IV i Watch Dogs) otrzymają wsparcie zarówno Uplay, jak i towarzyszącego mu Uplay Win (systemu nagradzającego za czas spędzony przy grach Ubisoft).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.