Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2017, 10:38

Unturned - ukazała się pełna wersja survivalowego sandboksa

Po trzech latach we wczesnym dostępie doczekaliśmy się debiutu pełnej wersji gry Unturned, czyli sieciowego sandboksa, który łączy survivalową rozgrywkę z klockowatą stylistyką.

UNTURNED W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Smartly Dressed Games
 2. Wydawca: Smartly Dressed Games
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery w Early Access: 7 lipca 2014 r.

Równo trzy lata od dnia debiutu w Steam Early Access doczekaliśmy się wreszcie premiery pełnej wersji Unturned, czyli survivalowego sandboksa studia Smartly Dressed Games. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra jest doskonałym przykładem nieoczekiwanego sukcesu. Projekt został bowiem opracowany przez pojedynczego dewelopera, imieniem Nelson Sexton, który w dniu premiery Unturned we wczesnym dostępie miał raptem 16 lat. Produkcja okazała się wielkim przebojem, stając się najpopularniejszą premierą 2014 roku w serwisie Steam. Do dzisiaj tytuł został pobrany przez prawie 30 milionów osób. Sukces gry sprawił, że autor mógł zaangażować dodatkowych ludzi do pomocy.

Unturned - ukazała się pełna wersja survivalowego sandboksa - ilustracja #1

Unturned odniosło sukces dzięki prostemu pomysłowi połączenia sandboksowej rozgrywki z DayZ z klockowatą grafiką w stylu Minecrafta. W grze trafiamy do świata opanowanego przez zombie. Naszym zadaniem jest naturalnie przetrwanie, a podczas zabawy możemy robić użytek z bogatego wyboru uzbrojenia, konstruować budynki i pułapki oraz korzystać z różnorodnych pojazdów.

Gra praktycznie nie posiada własnych oryginalnych pomysłów. Bardzo sprawnie łączy natomiast cudze rozwiązania, a do tego oferuje obszerną zawartość i całkiem wysoki poziom dopracowania. Ponadto dzięki klockowatej stylistyce posiada niskie wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: 2 GHz
 2. Pamięć RAM: 2 GB RAM
 3. Miejsce na dysku: 4 GB
 4. System operacyjny: Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: 3 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Miejsce na dysku: 6 GB
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 1. Unturned w serwisie Steam