Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 września 2015, 11:19

Unkilled – FPS autorów Dead Trigger 2 ukazał się na Androidzie

Użytkownicy Androida wreszcie doczekali się premiery własnej wersji Unkilled, czyli mobilnego FPS-a autorstwa znanego z Dead Trigger 2 i Shadowgun studia Madfinger.

Znane z wyśmienitego Dead Trigger 2 studio Madfinger wypuściło wreszcie na Androida swoje najnowsze dzieło, czyli mobilnego FPS-a Unkilled.

Warto przypomnieć, że gra już jakiś czas temu ukazała się na iOS-a. Na obu platformach produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja gry toczy się na terenie miasta Nowy Jork, które stało się miejscem wybuchu epidemii zombie. Nie jest to jednak pierwsze zetknięcie ludzkości z tą zarazą. Już kilka lat wcześniej w celu radzenia sobie z wirusem powołano tajną prywatną organizację militarną Wolfpack (czyli Sforę), której zadaniem jest eliminowanie żywych trupów gdziekolwiek się tylko pojawią, tak aby lokalna katastrofa nie przerodziła się w światową apokalipsę. Gracze wcielają się w Joe, czyli najemnika pracującego dla Wolfpacka, który jest członkiem oddziałów wysłanych do „Wielkiego Jabłka”. Ta misja będzie wyjątkowo trudna, a księgowi firmy przewidują, że nasz bohater ma tylko 11,6% na powrót do domu w jednym kawałku.

Unkilled to klasyczny przedstawiciel gatunku FPS, więc podczas zabawy zajmujemy się głównie mordowaniem zombiaków za pomocą sporego arsenału uzbrojenia. W sumie możemy korzystać z ponad pięćdziesięciu typów broni, które wykorzystujemy nie tylko do walki ze standardowymi martwakami, ale również podczas bitew z kilkoma typami potężnych bossów. W walce często pomagają nam sojusznicy sterowani przez sztuczną inteligencję. Bitwy rozgrywają sie w wielu różnorodnych lokacjach, takich jak przedmieścia, kanały ściekowe, podziemne garaże, magazyny, przetwórnie ścieków, hipermarkety, fabryki, mosty, autostrady oraz oczywiście ulice centrum miasta.

Wszystko to odbywa się za pomocą wygodnego dotykowego systemu sterowania, tego samego, który przypadł do gustu milionom fanów Dead Trigger 2. Autorzy przygotowali jednak także wsparcie dla padów. Obecnie Unkilled oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Dostępnych jest ponad trzysta misji fabularnych, a kolejne są w drodze. 

Dużą zaletą gry jest jakość wykonania. Studio Madfinger ma opinię zespołu, którego każda kolejna produkcja znacząco podnosi poprzeczkę wizualną na rynku mobilnym i ich najnowsze dzieło nie jest wyjątkiem od tej reguły. To zdecydowanie najładniejszy FPS, w jaki można zagrać na iOS i Androidzie, ale jednocześnie projekt dobrze skaluje się do starszych sprzętów, na których wyłączane są niektóre bardziej zaawansowane efekty.