Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 września 2015, 11:10

autor: Dzik

Benicio Del Toro zagra złoczyńcę w Star Wars: Episode VIII

Premiera najnowszej odsłony cyklu Star Wars o podtytule Przebudzenie mocy zbliża się wielkimi krokami. Nie dziwi więc, że trwają już wstępne przymiarki do ósmej części Gwiezdnych Wojen, w której to Benicio Del Toro wcieli się w postać jednego z głównych złoczyńców.

Benicio Del Toro zagra w ósmej części Star Wars / Źródło: gamespot.com. - Benicio Del Toro zagra złoczyńcę w Star Wars: Episode VIII - wiadomość - 2015-09-08
Benicio Del Toro zagra w ósmej części Star Wars / Źródło: gamespot.com.

W kinach lada chwila ukaże się pierwsza część trzeciej trylogii Gwiezdnych Wojen, Star Wars: Episode VII – The Force Awakens (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy), której akcja rozpoczyna się około 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, Tymczasem pojawiają się już informacje dotyczące kolejnej odsłony, Star Wars: Episode VIII. Rian Johnson, scenarzysta i reżyser ósmej części, zapowiedział, że film pojawi się w kinach w połowie 2017 roku, a właśnie okazało się, że jedną z głównych postaci zagra Benicio Del Toro, znany m.in. z Las Vegas Parano, 21 gramów, Traffic czy innej produkcji Disneya – Strażników Galaktyki. Aktor oficjalnie potwierdził tę informację w wywiadzie dla katalońskiego radia RAC1: „Nadchodzą Gwiezdne Wojny i zobaczymy jak wyjdą. Myślę, że zdjęcia rozpoczną się w marcu. Jestem jak złoczyńca, ale zobaczymy.”

Wstępnie data premiery Star Wars: Episode VIII zaplanowana została na 26 maja 2017 roku. Natomiast jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia, w kinach na całym świecie pojawi się Star Wars: The Force Awakens. W międzyczasie nadal będą trwały prace nad pierwszym spin-offem Rouge One, który planowo ma zadebiutować 16 grudnia 2016 roku. Potwierdzone jest, że przy jego tworzeniu wykorzystane zostaną eksperymentalne kamery 6k. Mimo wszystko, plotką nadal pozostaje chęć komputerowego wygenerowania postaci Tarkina, którego w czwartej części Star Wars (Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja) zagrał, zmarły w 1994 roku, Peter Cushing.