Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2015, 10:12

autor: Góral

Heroes of the Storm wkrótce otrzyma nowe opcje zgłaszania nadużyć

Studio Blizzard Entertainment zamierza w najbliższej aktualizacji gry Heroes of the Storm wprowadzić nowe opcje zgłaszania nadużyć oraz kary wyciszenia toksycznych graczy.

Heroes of the Storm jest powszechnie uznawane za najprzystępniejszą produkcję typu MOBA. Gra jest mniej skomplikowana od konkurencyjnych projektów, premiuje przede wszystkim współpracę, a ponadto społeczność skupiona wokół tego tytułu wydaje się mniej agresywna niż fani pozostałych produkcji. Oczywiście od czasu do czasu można trafić na tak zwanych toksycznych graczy, którym Blizzard Entertainment zamierza znacznie utrudnić życie przy okazji najbliższej aktualizacji. Deweloper poinformował bowiem o zamiarze wdrożenia do swojej produkcji nowych opcji zgłaszania niekulturalnych osób oraz kar wyciszenia. Wypisane poniżej nowinki to nie wszystko, gdyż twórcy w późniejszej aktualizacji zaimplementują kolejne rozwiązania „wobec osób, które uporczywie próbują psuć wszystkim zabawę”.

Blizzard rozpoczyna walkę z toksycznymi graczami. - Heroes of the Storm wkrótce otrzyma nowe opcje zgłaszania nadużyć - wiadomość - 2015-09-08
Blizzard rozpoczyna walkę z toksycznymi graczami.

Jeżeli chodzi o zgłaszanie nieprzyjemnych graczy, to otrzymamy możliwość wskazania powodu, przez który z daną osobą źle się gra. Do wyboru dostaniemy:

  • obraźliwe zachowanie (obelgi, nienawiść oraz groźby odnoszące się do świata rzeczywistego);
  • celowe ginięcie;
  • bezczynność (dany gracz nie bierze udziału w zabawie przez dłuższy czas albo jest obecny, ale się poddał lub nie chce z nami grać);
  • oszukiwanie (cheaterzy używający botów, hacków itd.);
  • niewłaściwe imię (obraźliwe albo wulgarne nazwy, które przeszły przez filtr);
  • spamowanie (ciągłe wysyłanie tych samych wiadomości, bezsensowne ględzenie, reklamowanie zewnętrznych stron internetowych itd.).

Jednocześnie zapewniono, że w przypadku niektórych specyficznych postaci stosowane będą specjalne kryteria, by np. osoby lubiące grać Abaturem nie były niesłusznie karane o bezczynność itd.

Jeżeli już jesteśmy przy karach, to wspomniane wcześniej wyciszenia dotyczyć będą osób, które zostały zgłoszone wiele razy ze względu na spamowanie i obraźliwe zachowanie. Pierwsza kara ma być nadawana na 24 godziny, a każda kolejna będzie dwukrotnie dłuższa od poprzedniej. W tym czasie nie będzie można rozmawiać na ogólnym czacie, w poczekalni, na publicznych i utworzonych kanałach oraz wysyłać szeptów do nieznajomych. Ponadto portret gracza zostanie oznaczony specjalna ikonką. Oprócz tego toksyczni gracze nagminnie psujący zabawę innym osobom mogą także zostać zawieszeni, a w niektórych przypadkach zablokowani na zawsze. Pozostałe szczegóły mamy poznać w najbliższym czasie.