Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2013, 07:40

autor: Góral

Ujawniono trzy gry z serii LEGO, oparte na klockach Legends of Chima

Firmy Warner Bros. i LEGO zapowiedziały kolejne trzy produkcje z uznanego cyklu. Tytuły oparte będą o nową serię duńskich klocków - Legends of Chima. Firmy celują w szeroki zakres graczy, gdyż dostaniemy wyścigi, platformówkę i grę sieciową.

Nastał nowy rok, więc najwyższy czas na zapowiedź kolejnych produkcji z serii LEGO. Tym razem nie będą one jednak oparte na żadnej znanej licencji filmowej, lecz na zupełnie nowej marce duńskich klocków. Legends of Chima to najnowsza seria zabawek firmy LEGO, która trafi do sklepów na całym świecie w tym roku. Wraz z nią otrzymamy także trzy gry.

Legends of Chima – nowa seria klocków i gier - Ujawniono trzy gry z serii LEGO, oparte na klockach Legends of Chima - wiadomość - 2013-01-03
Legends of Chima – nowa seria klocków i gier

Nowymi produkcjami będą: LEGO Legends of Chima: Speedorz, LEGO Legends of Chima: Laval’s Journey i LEGO Legends of Chima Online. Pierwsza gra to zręcznościowe wyścigi stworzone przez studia TT Games i 4T2. Tytuł ukaże się dzisiaj na sprzętach działających pod kontrolą systemu iOS. Zabawa polega na jeżdżeniu, wygrywaniu zawodów i zbieraniu energii Chi, dzięki której zapewniamy sobie dostęp do kolejnych wyścigów.

Druga z wymienionych, której deweloperem także jest ekipa TT Games, ukaże się latem bieżącego roku na handheldach PS Vita i 3DS, natomiast jesienią trafi do posiadaczy kieszonsolek Nintendo DS. Na jej temat nie mamy zbyt wielu informacji, ale prawdopodobnie będzie to platformówka, która zabierze nas w „niesamowitą przygodę do świata Chima, gdzie dzielny wojownik Laval i jego sojusznicy walczą o sprawiedliwość”.

Ostatni tytuł, LEGO Legends of Chima Online, planowany jest na jesień bieżącego roku. Będzie to gra oparta na modelu biznesowym free-to-play, za którą odpowiada studio WB Games Montreal. Gracze będą budować królestwa i zarządzać nimi, ale i nie tylko, gdyż stworzymy sobie także bronie i inne gadżety. Ponownie wcielimy się w wojownika Lavala, który przemierzać będzie wielkie, otwarte przestrzenie.

Legends of Chima miało zastąpić LEGO Ninjago, jednak zostało to przesunięte na 2014 rok - Ujawniono trzy gry z serii LEGO, oparte na klockach Legends of Chima - wiadomość - 2013-01-03
Legends of Chima miało zastąpić LEGO Ninjago, jednak zostało to przesunięte na 2014 rok

Poinformowano także, że w grach LEGO Legends of Chima: Speedorz i LEGO Legends of Chima: Laval’s Journey zdobywać będziemy specjalne punkty, które wykorzystamy następnie w LEGO Legends of Chima Online. Naszym dobytkiem będziemy zarządzać z Chima Vault, które w przyszłości będzie dostępne w tym miejscu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala

LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala