Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2012, 17:30

autor: Aver

Ujawniono prace nad projektem Afterfall: Pearl of the Wasteland

Wczoraj w serwisie Facebook zadebiutowała strona Afterfall: Pearl of the Wasteland, czyli najprawdopodobniej kontynuacji gry Afterfall: InSanity polskiego studia Nicolas Games. Z wyjątkiem kilku obrazków koncepcyjnych, szczegóły projektu pozostają nieznane.

Potwierdziły się przypuszczenia z grudnia ubiegłego roku – prawdopodobnie powstanie kolejna gra spod znaku Afterfall. Trwają prace nad Afterfall: Pearl of the Wasteland, a od wczoraj strona projektu jest dostępna w serwisie społecznościowym Facebook.

Ujawniono prace nad projektem Afterfall: Pearl of the Wasteland - ilustracja #1
Czym będzie Perła Pustkowi?

Szczegóły projektu pozostają jak na razie skrzętnie skrywaną tajemnicą jego autorów. Na Facebooku pojawiły się jak na razie tylko trzy obrazki koncepcyjne, a także wpis stylizowany na zapis z dziennika:

Ujawniono prace nad projektem Afterfall: Pearl of the Wasteland - ilustracja #2Czasy się zmieniły. Cesarz i Republika są tylko wspomnieniem. Jest rok 2075. W świecie spustoszonym przez wojnę mieszkańcy dawnej Republiki próbują odbudować utraconą cywilizację, a ja rozpoczynam moją podróż – podróż do początków, do źródeł ludzkości. Pragnę odnaleźć Perłę Pustkowi. Jestem Żniwiarzem. Dziś jest 19 listopada 2075 roku (63. nowej ery). Kieruję się w kierunku ziem plemienia Iriv. Powinienem wrócić za kilka tygodni.

Wszystko wskazuje na to, że do zapowiadanych Wasteland 2, Survarium, Metro: Last Light, Nuclear Union – aby wymienić tylko kilka – dołączy kolejna pozycja w klimatach postapokalipsy. W najbliższym czasie możemy się spodziewać większej ilości informacji, czym właściwie ma być Afterfall: Pearl of the Wasteland.

Ujawniono prace nad projektem Afterfall: Pearl of the Wasteland - ilustracja #3
Obrazek koncepcyjny z Afterfall: Pearl of the Wasteland

W międzyczasie pozostaje nam czekać na debiut rozszerzonej edycji Afterfall: InSanity, która dzięki udanej akcji zbiórki głosów na platformie Steam Greenlight znalazła się wśród zestawu 21 gier, które trafią do dystrybucji cyfrowej w serwisie firmy Valve. Nowe wydanie polskiego survival horroru TPP poprawi wiele elementów pierwowzoru z listopada 2011 roku, wprowadzając m.in. bardziej dopracowane przerywniki i efekty dźwiękowe, ulepszony system walki, czy też nowe elementy rozgrywki.