Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2018, 14:25

autor: Aquma

Ubisoft zatrudnia aż 12 000 deweloperów

Francuski gigant wydawniczy, stojący za takimi markami jak Assassin’s Creed czy The Division – czyli firma Ubisoft – zatrudnia 12 tys. deweloperów i kolejne 2 tys. marketingowców. Informacjami tymi podzielił się w wywiadzie z serwisem VentureBeat Laurent Detoc, szef Ubisoftu North America.

Ubisoft inwestuje w talent. Dużo, dużo talentu. - Ubisoft zatrudnia aż 12 000 deweloperów - wiadomość - 2018-07-17
Ubisoft inwestuje w talent. Dużo, dużo talentu.

Przy okazji wywiadu przeprowadzonego przez serwis VentureBeat z Laurentem Detoc z Ubisoftu (szefem amerykańskiego oddziału firmy), pojawił się wątek liczby zatrudnianych przez firmę pracowników. Okazuje się, że francuski gigant dysponuje prawdziwą armią deweloperów, liczącą – bagatela – 12 tys. osób! Dodatkowo kolejne dwa tysiące ludzi zajmuje się marketingiem, jednak to właśnie liczba ekspertów pracujących bezpośrednio nad grami robi największe wrażenie.

Ogółem mamy około 14 000 osób, z czego może z 12 000 aktywnie pracujących nad grami, co wciąż stanowi największą tego typu grupę w branży. To było widać w czasie naszej konferencji (na E3 – przyp. red.), że zakres i różnorodność treści, którą oferujemy, nie ma sobie równych w branży. To jedna z korzyści płynących z posiadania dużej puli talentów – powiedział Detoc.

By nadać sprawie właściwego kontekstu… pamiętacie scenę bitwy o Helmowy Jar we Władcy Pierścieni: Dwóch wieżach? Otóż, deweloperów Ubisoftu wystarczyłoby, by obsadzić obydwie strony tego epickiego konfliktu (10 tys. przebranych za Orki i ok. 2 tys. w roli rohirrimskich obrońców, nie licząc posiłków sprowadzonych przez Gandalfa wraz ze świtem).

Doroczne spotkanie deweloperów Ubisoftu. Niestety, pogoda nie dopisała.
Doroczne spotkanie deweloperów Ubisoftu. Niestety, pogoda nie dopisała.

Ciekawe są także informacje na temat tego, w jaki sposób Ubisoft wykorzystuje tę potężną siłę roboczą. W przeciwieństwie do wielu innych studiów deweloperskich, francuska firma nie przejmuje się barierami geograficznymi, skłaniając poszczególne zespoły do współpracowania w sytuacjach, które tego wymagają – np. wówczas, gdy któryś z projektów wymaga dodatkowego dopieszczenia przed premierą.

Wierzymy w tworzenie sieci studiów, we współpracę pomiędzy nimi. Możemy przenosić ludzi. Kiedy kontrolujemy stowarzyszone studia, możemy łatwiej przesuwać 50 czy 100 osób. Oni wszyscy są wyszkoleni i przywykli do wspólnej pracy – dodaje Laurent Detoc.

Jak sądzicie, czy to właściwa strategia? Czy armia 12 tys. rozsianych po całym świecie deweloperów robi na Was wrażenie?

  1. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?
  2. Ubisoft – strona oficjalna