Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2017, 13:25

autor: Góral

Ubisoft szykuje remaster gry Far Cry 3? [news zaktualizowany]

Firma Ubisoft opublikowała na Facebooku grafikę prezentującą wyspę z Far Cry 3. Czyżby wydawca zamierzał wypuścić remaster rzeczonej produkcji?

Aktualizacja

Firma Ubisoft poinformowała w odpowiedzi na pytanie zadane przez dziennikarza Game Informera, że opublikowane wczoraj zdjęcie nie ma nic wspólnego z zapowiedzią nowego projektu z serii Far Cry.

Oryginalna wiadomość

Ubisoft opublikował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Facebook (dzięki, NeoGAF) widoczną poniżej grafikę z dopiskiem „wyspa, której tak naprawdę nigdy nie opuściliśmy”. Czyżby firma szykowała się do zapowiedzi nowej odsłony serii albo remastera Far Cry 3? Wydana w 2012 roku strzelanka uznawana jest za jedną z lepszych odsłon serii, ale ukazała się jeszcze przed debiutem obecnych konsol. Wziąwszy pod uwagę to oraz modę na odświeżanie niezbyt starych tytułów, można podejrzewać, że coś jest na rzeczy. Oczywiście równie dobrze francuskiego wydawcę po prostu wzięło na wspominki i tyle. Najbliższa okazja do wyjaśnienia sprawy będzie miała miejsce w przyszłym miesiącu na targach E3.

Nadchodzi remaster Far Cry 3, nowa część serii czy to tylko zwykłe wspominki Ubisoftu? - Ubisoft szykuje remaster gry Far Cry 3? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-05-05
Nadchodzi remaster Far Cry 3, nowa część serii czy to tylko zwykłe wspominki Ubisoftu?

Ostatnią odsłoną serii jest wydane w lutym 2016 roku Far Cry Primal. W odróżnieniu od innych części cyklu, ta przenosi nas do epoki kamienia łupanego. Podczas zabawy wcielamy się w myśliwego Takkara, którego plemię zostało wybite przez tygrysa szablozębnego, więc by mieć jakiekolwiek szanse na przeżycie, musi uformować nową grupę.

Natomiast jeżeli chodzi o bardziej normalne odsłony cyklu, to w 2014 roku zagrywaliśmy się w udane Far Cry 4. Tytuł pod wieloma względami przypomina trójkę, ale jego akcja rozgrywa się na terenie fikcyjnego kraju Kyrat, którego mieszkańcy nękani są przez samozwańczego szalonego władcę Pagana Mina.