Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2019, 14:52

Ubisoft rozważa opcję robienia zakupów za pomocą kryptowalut

Według doniesień francuskiego portalu Les Echos Ubisoft od jakiegoś czasu pracuje nad wdrożeniem technologii blockchain do swoich gier.

Ubisoft planuje wprowadzić technologię blockchain do świata gier wideo. - Ubisoft rozważa opcję robienia zakupów za pomocą kryptowalut - wiadomość - 2019-06-27
Ubisoft planuje wprowadzić technologię blockchain do świata gier wideo.

Według ostatnich doniesień francuskiego portalu Les Echos, Ubisoft od dobrych kilku miesięcy posiada osobny zespół pracujący nad wprowadzeniem technologii blockchain do świata gier wideo. System ten służy przede wszystkim do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie. Według poufnego źródła informacji przedsięwzięcie znajduje się w zaawansowanym stadium.

W raporcie przedstawionym przez serwis Les Echos możemy przeczytać:

Zamysł jest taki, aby nadać cyfrową egzystencję blockchain przedmiotom (akcesoriom) dostępnym w grach wideo, na których zarabiają wydawcy. Ubisoft rozważa pracę nad blockchain Ethereum (ETH), który pozwala na obsługę tego rodzaju operacji.

Pomysł użycia ETH jako blockchainu w grach nie jest nowy. W 2017 roku rożne startupy próbowały wdrożyć tę ideę, a sam Ubisoft zaczął rozważać użycie tej technologii w 2018 roku. Firma zoorganizowała hackathon (maraton programowania), nazwany Blockchain Heroes. To na nim Strategic Innovation Lab opracowało prototyp gry opartej na strukturze blockchain.

Zastępca menadżera firmy Ubisoft, Anna Puck, twierdzi, że taka technologia ma szansę odmienić doświadczenia płynące z gry. Francuska korporacja najprawdopodbniej wprowadzi możliwość robienia zakupów w grach za pomocą sieci Ethereum, jednak trzeba pamiętać, że nie zostało to jeszcze powiedziane przez nich wprost. Dla zainteresowanych dodajmy, że kurs kryptowaluty ETH wynosi ponad 1160 złotych (w momencie pisania tego newsa).

Powyższe doniesienia wydają się wskazywać, że Ubisoft chce, aby gracze byli właścicielami cyfrowej własności w jego grach. Założeniem takiej strategii biznesowej jest zwiększenie zaangażowania użytkowników, co przyniesie firmie większe zyski.