Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2020, 12:25

autor: AlexB

Ubisoft najprawdopodobniej zmienił tytuł Gods and Monsters

Tajwańska organizacja zajmująca się oznaczeniami wiekowymi przyznała klasyfikację grze Immortals: Fenyx Rising od firmy Ubisoft. Najprawdopodobniej chodzi o zapowiedziane w 2019 roku Gods & Monsters.

Jak donosi serwis Gematsu, tajwańska organizacja zajmująca się klasyfikacją wiekową gier wzięła pod lupę produkcję noszącą tytuł Immortals: Fenyx Rising, za którą odpowiada firma Ubisoft. Czyżby zatem francuski gigant szykował niespodziewaną zapowiedź jakiejś nieogłoszonej dotąd pozycji? Niekoniecznie. Wiele wskazuje bowiem na to, że właśnie tak brzmi nowa nazwa zapowiedzianej podczas ubiegłorocznych targów E3 kolorowej gry akcji TPP utrzymanej w klimatach mitologii greckiej - Gods & Monsters.

Ubisoft najprawdopodobniej zmienił tytuł Gods and Monsters - ilustracja #1
Czy Gods & Monsters to teraz Immortals: Fenyx Rising?

Skąd taki wniosek? Otóż na początku tego roku wywiązało się małe zamieszanie - na platformie streamingowej Google Stadia pojawiła się możliwość uruchomienia pozycji noszącej tytuł Orpheus. Okazało się, że to demo Gods & Monsters. Ubisoft potwierdził autentyczność wycieku, lecz w styczniowym oświadczeniu dla serwisu Eurogamer Marc-Alexis Cote podkreślił, że gra dość mocno się zmieniła od czasu powstania wersji przeznaczonej do prezentacji, którą można było sprawdzić na Stadii. Według jego ówczesnych słów, obecny kształt gry, występującej już pod innym tytułem, zostanie zaprezentowany pod koniec tego lata (nie wiadomo, kiedy dokładnie). W świetle tego komunikatu i biorąc pod uwagę fakt, że protagonista pozycji nosi imię Fenyx, raczej oczywista wydaje się konkluzja, że Immortals: Fenyx Rising to tak naprawdę Gods & Monsters.

Przypominamy, że Gods & Monsters (lub Immortals: Fenyx Rising) zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X, Nintendo Switch oraz Google Stadia. Tytuł miał pierwotnie ukazać się na początku tego roku, lecz z powodu kiepskiego przyjęcia Tom Clancy’s The Division 2 oraz Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint premiera została przesunięta na rok podatkowy 2021 (czyli okres od kwietnia 2020 do marca 2021). Na kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiadomo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gods & Monsters