Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2022, 20:55

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Twórcy STALKER 2 mogą przenieść się do Czech (plotka)

Czeski serwis growy Vortex doniósł dziś, że część deweloperów ze studia GSC rzekomo przenosi się do Pragi, gdzie ma najpewniej kontynuować pracę nad grą STALKER 2.

Czeski serwis poświęcony branży growej Vortex.cz, powołując się na swoje źródła, poinformował, że część kijowskiego studia GSC Game World (twórcy serii S.T.A.L.K.E.R.) rzekomo przenosi się do Pragi, gdzie ma kontynuować działalność.

Pavel Dobrovsky, dziennikarz portali LEVEL.cz oraz Retro Nation.cz, również jest przekonany, że zespół odpowiadający za grę S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl zdecydował się na takie posunięcie.

  1. Co więcej, podaje, iż następną produkcją studia będzie nowa odsłona serii Kozacy.
  2. Na ten moment GSC Game World nie wydało oficjalnego oświadczenia, dlatego lepiej traktować powyższe informacje z przymrużeniem oka.

Warto przypomnieć, że oficjalnie na ten moment prace nad Heart of Chornobyl pozostają wstrzymane. Jiří Bigas z Vortex.cz twierdzi, iż potencjalne przenosiny GSC mogą zachęcić pozostałych ukraińskich deweloperów do podjęcia podobnej decyzji.

Takie same kroki wykonało wcześniej 4A Games (twórcy serii Metro), które przeniosło się na Maltę w 2014 roku, co było pokłosiem kryzysu na Ukrainie oraz aneksji Krymu przez Federację Rosyjską.

  1. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – strona oficjalna