Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2012, 19:17

autor: Hed

Twórcy RuneScape wstrzymali pracę nad nowym projektem MMO

Deweloper znany z popularnego RuneScape wstrzymał prace nad jednym ze swoich nowych projektów – Stellar Dawn – i zwolnił 12 pracowników. Prezes studia Jagex przekonuje, że decyzja została podyktowana chęcią dbania o wysoką jakość gier.

Twórcy RuneScape wstrzymali pracę nad nowym projektem MMO - ilustracja #1

Serwis Develop poinformował, że studio Jagex wstrzymało prace nad jedną ze swoich nowych gier - Stellar Dawn - aby skupić się na pozostałych projektach, czyli popularnym RuneScape i powstającym Transformers Universe (informację potwierdzono na forum gry). Ta zmiana planów wiąże się też ze zwolnieniami - pracę straciło 12 osób zatrudnionych w studiu. Stellar Dawn to produkcja online w klimatach science-fiction, zapowiedziana w 2010 roku.

Osoby, które czekały na Stellar Dawn będą musiały uzbroić się w cierpliwość, co nie znaczy, że więcej nie usłyszymy o grze. Mamy bowiem do czynienia z zawieszeniem prac, w związku z którym studio musiało pożegnać się z częścią pracowników. Mark Gerhard, szef Jagex, zapewnia, że większość deweloperów zajmujących się dotychczas tym projektem, znalazła zajęcie w innych oddziałach producenta specjalizującego się w tytułach MMO.

Gerhard tłumaczy, że decyzja o zamrożeniu prac nad Stellar Dawn jest podyktowana dbałością o wysoką jakość gier. Prezes przekonuje, że ten rok będzie ważny dla studia, więc chce ono upewnić się, że wszystko pójdzie jak należy. Deweloper zapewnia też, że dotychczasowe prace nad Stellar Dawn szły dobrze i osoby, które zajmowały się projektem mają powody do dumy.

Warto przypomnieć, że Stellar Dawn powstał na bazie projektu MechScape, który został anulowany, bo nie spełniał wymogów jakości studia Jagex. Być może więc nie udało się uratować tej produkcji i nawet po sporych zmianach nie podoba się ona szefom dewelopera.