Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2024, 20:50

autor: Maciej Gaffke

Twórcy popularnej strzelanki padli ofiarą dużego ataku hakerskiego. W ręce złodziei trafiło ponad 2 miliony plików dotyczących Ready or Not

Studio Void Interactive padło ofiarą ataku hakerskiego. Firmie wykradziono ponad 2 miliony plików związanych z popularną strzelanką Ready or Not.

Źródło fot. Void Interactive
i

AKTUALIZACJA:

Studio Void Interactive potwierdziło poniższe informacje, w tym również to, że personalne dane graczy i pracowników nie zostały wykradzione.

Oryginalna wiadomość (16 kwietnia)

Twórcom Ready or Not wykradziono olbrzymią liczbę plików związanych z ową strzelanką. Hakerzy podobno już w marcu mieli dostęp do danych studia Void Interactive, ale wówczas firma oficjalnie nie poinformowała o kradzieży.

  1. Jak donosi serwis Insider Gaming, zrabowano w sumie około 4 TB danych, liczących mniej więcej z 2,1 miliona plików.
  2. Wśród łupów złodziei znalazł się m.in. kod źródłowy Ready or Not, wyniki testów wydajności gry, a także kod mający być konsolową wersją FPS-a (zaznaczmy, że tytuł jest obecnie dostępny jedynie na PC).
  3. W skradzionych plikach miały być też materiały z testowej wersji gry na PlayStation 4. Poza tym informacje obejmują ponoć także szczegóły innych wydań konsolowych – z PlayStation 5, Xboxa One oraz Xboxów Series X/S.
  4. Żadne personalne dane graczy i pracowników Void Interactive jakoby nie wyciekły. Samo studio nie wydało jeszcze komunikatu w tej sprawie.

Strzelanka Ready or Not pozwala nam wcielić się w członka specjalnej jednostki SWAT i brać udział w rozmaitych akcjach. W grudniu 2023 r. gra zadebiutowała w pełnej wersji na Steamie (od 2021 r. była dostępna w ramach wczesnego dostępu). Aktualnie tytuł kupicie po obniżonej cenie – za produkcję do 22 kwietnia należy zapłacić 113,89 zł (pierwotnie 169,99 zł).

Trzeba przyznać, że tematyka gry dobrze pokrywa się z opisanymi wyżej rzeczywistymi wydarzeniami. Miejmy nadzieję, że organy ścigania szybko zlokalizują przestępców i zrobią im „wjazd na chatę”, podobnie jak czynią to gracze Ready or Not.

  1. Karta gry Ready or Not na Steamie

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej