Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2022, 12:37

Ready or not - pancerze, kamizelki kuloodporne i materiały

W Ready or Not znajdziecie kilka rodzajów pancerzy oraz dodatkowych akcesoriów. Tutaj dowiecie się, czym się charakteryzują oraz jakie są ich możliwości.

Ready or Not to gra, która od dłuższego czasu była marzeniem fanów Rainbow Six zawiedzionych casualowym podejściem znanym z Siege. To też duchowy spadkobierca kultowego SWAT 4, który zadebiutował 13 lat temu.

Sięgając po tytuł Void Interactive, musicie wiedzieć, że obcujecie z taktyczną strzelanką, która nie wybacza błędów. Równie ważne, co szybkość reakcji, jest tu planowanie oraz dobór ekwipunku.

Poniżej dowiecie się, jakie pancerze oraz nakrycia głowy występują w grze. Dzięki temu będziecie w stanie dostosować swój ubiór do każdych warunków.

Ready or Not – rodzaje pancerzy

W Ready or Not występują tylko dwa rodzaje pancerzy, które osłonią Wasze ciało. Ich wybór powinien być więc stosunkowo prosty. Różnią się one od siebie zasadniczo. Poniżej znajdziecie ich opis.

  1. Pancerz lekki – zapewnia ochronę górnej części ciała (zarówno z przodu, jak i z tyłu) jedynie przed bronią małokalibrową. Oferuje przy tym największą mobilność.
  2. Pancerz ciężki – zapewnia ochronę tułowia oraz rąk i nóg przed bronią małego oraz większego kalibru. Osłania zarówno przednią, jak i tylną część ciała. Ogranicza jednak mobilność postaci, sprawiając, że porusza się ona zdecydowanie wolniej.
  3. Kamizelka Anti-Stab – to pancerz gwarantujący największą mobilność oraz większą liczbę pokrowców na magazynki. Oferuje jednak minimalną ochronę przed wrogim ostrzałem.

Ready or Not – rodzaje materiałów pancerzy

Dobierając ekwipunek swojej postaci, będziecie mogli także wybrać materiał, z którego stworzony jest ich pancerz. Aktualnie w Ready or Not są trzy rodzaje tworzywa. Poniżej znajdziecie ich listę oraz opis.

  1. Kevlar – najlżejszy i najmniej wytrzymały materiał. Oferuje dużą mobilność, lecz jest w stanie wytrzymać tylko kilka bezpośrednich strzałów z broni małokalibrowej. Po ich doznaniu ulega bezpowrotnemu uszkodzeniu.
  2. Ceramiczny – materiał pośredni. Oferuje umiarkowaną ochronę oraz mobilność. Jest w stanie powstrzymać kilka postrzałów z każdego rodzaju broni palnej. Po ich doznaniu ulega zniszczeniu.
  3. Stal – najbardziej trwały materiał. Redukuje efekty ostrzału z każdego rodzaju broni palnej i nie można go bezpowrotnie zniszczyć. Zdecydowanie zmniejsza jednak mobilność, a wrogi ostrzał jest odczuwalny w formie znacznego rozmycia ekranu.

Ready or Not – rodzaje nakryć głowy

W grze będziecie mogli także wybrać spośród kilku nakryć głowy lub akcesoriów, które zapewnią Wam większą wytrzymałość bądź zaoferują dodatkowe możliwości taktyczne. Poniżej znajdziecie ich listę wraz z opisami.

  1. Gogle noktowizyjne – pozwalają na widzenie w ciemnościach bez używania dodatkowych źródeł światła. Umożliwiają również widzenie laserów w podczerwieni.
  2. Policyjna maska gazowa (CBRN Riot Gasmask) – chroni użytkownika przed szkodliwymi substancjami znajdującymi się w powietrzu.
  3. Gogle Anti-Flash – chronią użytkownika przed szkodliwymi efektami granatów błyskowych.
  4. Maska balistyczna – chroni użytkownika przed ostrzałem z broni małokalibrowej oraz amunicją obezwładniającą.

Na ten moment są to wszystkie rodzaje pancerzy oraz akcesoriów, jakie znajdziecie w grze. Należy jednak pamiętać, że Ready or Not to gra znajdująca się we wczesnym dostępie. Twórcy stale rozwijają więc swoją produkcję i możecie liczyć na wzbogacanie gry o nową zawartość w przyszłości.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej