Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2021, 15:30

Twórcy cheatów do Warzone na celowniku prawników Activision

Popularni twórcy cheatów do CoD: Warzone otrzymali od Activision pismo, w którym są wzywani do zaprzestania działalności. W konsekwencji dostawcy nielegalnego oprogramowania postanowili zwinąć interes.

W SKRÓCIE:
  1. Activision zmusiło grupę twórców cheatów do CoD: Warzone do zaprzestania działalności.
  2. Team X22 otrzymał pismo „ceased & desist” z ostrzeżeniem, że firma może podjąć wobec dostawców nielegalnych „wspomagaczy” kroki prawne.

Kolejna wygrana bitwa w wielkiej wojnie z cheaterami w grach online. Internet obiegła wieść, że Activision zmusiło dużego dostawcę cheatów do CoD: Warzone do wstrzymania działalności. Najprawdopodobniej chodzi tu o grupę francuskich twórców oprogramowania dla oszustów – Team X22 (via Dexerto).

Na Reddicie został opublikowany wpis z Discorda cheaterskiej grupy; dowiadujemy się z niego, że autorzy niedozwolonych „wspomagaczy” otrzymali od Activision pismo „ceased & desist” (ang. zaniechanie i zaprzestanie). Było to ostrzeżenie, że jeżeli nie zrezygnują z dalszego rozprowadzania cheatów, to zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje prawne.

Twórcy cheatów do Warzone na celowniku prawników Activision - ilustracja #1
Źródło:https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/qivv04/a_very_popular_cheat_provider_has_received_a/

Dzisiaj musimy ogłosić, że nasze cheaty dla serii Call of Duty kończą się tutaj z powodu kwestii prawnych. My, zespół [X22 – dop. red.], jesteśmy bardzo smutni, że przekazujemy [tę wiadomość – dop. red.] społeczności, ale to nie zależy od nas. [...]

Fragment owego „pożegnania” może być szokujący dla zwykłego śmiertelnika, ale tak, to wygląda jak bardzo emocjonalna wiadomość do zżytej społeczności, która musi rozstać się ze swoim ulubionym twórcą. Szkoda, że mówimy tu o producencie narzędzi psujących grę setkom, jeśli nie tysiącom graczy na całym świecie.

Bulwersujący może być również fragment o „darmowej wymianie cheatów na te niepowiązane z grami z serii Call of Duty”. Niestety, w przypadku Warzone boleśnie prawdziwe okazuje się ostatnie zdanie – „prawnicy są skuteczniejsi niż anit-cheat”. Miejmy nadzieję, że to rozwiązanie zadziała na dłuższą metę; jeśli oszustów nie przekonują bany, może cel zostanie osiągnięty poprzez likwidowanie źródeł problemu – twórców „wspomagaczy”.