Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2020, 09:10

Twórcy Among Us zaczęli banować cheaterów

Screenshot opublikowany na forum Reddit wskazuje, że deweloperzy odpowiedzialni za megahitowe Among Us – studio InnerSloth – zaczęli wyrzucać z gry osoby używające hacków.

Jak to często bywa w podobnych sytuacjach, nagły wzrost popularności Among Us przyczynił się do zwiększenia zainteresowania tą produkcją ze strony cheaterów. Na szczęście wygląda na to, że deweloperzy zareagowali na ten problem i zaczęli banować osoby stosujące hacki. Jeden z graczy wyrzuconych z gry podzielił się na forum Reddit screenshotem komunikatu, który otrzymał próbując rozpocząć rozgrywkę.

Twórcy Among Us zaczęli banować cheaterów - ilustracja #1
Komunikat o banie w Among Us.

Wiadomość jest krótka i bardzo prosta: „zostałeś zbanowany za hackowanie. Proszę przestań”. Można mieć wątpliwości, czy okaże się skuteczna, ale sam ban powinien być dla oszusta przynajmniej odrobinę uciążliwy (szczególnie na PC, gdzie gra nie jest darmowa, choć kosztuje zaledwie 17,99 złotych).

Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy nie poprzestaną na tym i podejmą kolejne działania mające na celu zabezpieczenie gry i wyeliminowanie cheaterów.

Przypominamy, że Among Us trafiło na rynek w 2018 roku. Gra jest dostępna na pecetach oraz platformach mobilnych (Android i iOS).

  1. Among Us to symulatora bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  2. Among Us – poradnik
  3. Among Us – strona oficjalna