Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2016, 20:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Twórca serii Burnout pracuje nad nową grą wyścigową

Alex Ward, dyrektor kreatywny w studiu Three Fields Entertainment, a wcześniej jeden z głównych pracowników Criterion Games (twórców serii Burnout), wyjawił, że pracuje nad nową grą wyścigową.

Alex Ward, dyrektor kreatywny w studiu Three Fields Entertainment, znanym z Dangerous Golf, ujawnił na Twitterze, że wraz ze swoją ekipą rozpoczął prace nad nową produkcją wyścigową. Zapewne informacja ta przeszłaby bez większego echa, gdyby nie fakt, że Ward, wraz z Fioną Sperry i Chrisem Robertsem, stworzyli jedną z najsłynniejszych serii gier wideo – Burnout. Obecnie cała trójka stanowi trzon Three Fields Entertainment, więc z pewnością z projektu może wyjść coś ciekawego. Jedynym problemem jest fakt, że obecnie nie wiemy o nowym tytule absolutnie nic. Niemniej wątpliwym jest, by tajemnicza gra była kolejnym Burnoutem, w końcu prawa do marki posiada firma Electronic Arts, ale już duchowy następca słynnej serii jest jak najbardziej możliwy.

Na kolejnego Burnouta raczej nie ma co liczyć, ale grę nawiązującą do tej serii już jak najbardziej. - Twórca serii Burnout pracuje nad nową grą wyścigową - wiadomość - 2016-07-27
Na kolejnego Burnouta raczej nie ma co liczyć, ale grę nawiązującą do tej serii już jak najbardziej.

Przypominam, że ostatnią pełnoprawną odsłoną Burnouta jest Burnout Paradise, który pierwotnie ukazał się w 2008 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, ale nieco później doczekał się wersji The Ultimate Box – ta trafiła także na PC-ty. W 2011 roku zadebiutował również spin-off Burnout Crash!, ale nie było to gra, na jaką liczyli fani serii zapoczątkowanej w 2001 roku.

W kolejnych latach studio Criterion Games stworzyło Need For Speed: Hot Pursuit i Need for Speed: Most Wanted, a później zostało praktycznie zlikwidowane, gdyż większą część pracowników przeniesiono do nowej ekipy Ghost Games, tworzącej gry z serii Need For Speed. Obecnie zasłużony deweloper jest zaledwie cieniem samego siebie i pomaga tylko innym ekipom EA, odpowiadając np. za speeder bike, czyli ścigacze w Star Wars: Battlefront czy też nadchodzące Star Wars: Battlefront - X-Wing VR Mission.