Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lutego 2018, 15:05

autor: Jiker

Twórca Gomorry i Sicario 2 reżyserem pierwszego filmu Call of Duty?

Stefano Sollima jest przymierzany do wyreżyserowania pierwszej filmowej adaptacji marki Call of Duty. Twórca Suburry, Gomorry i Sicario 2: Soldado prowadzi rozmowy z Activision Blizzard Studios w sprawie objęcia stanowiska.

Wygląda na to, że kinowe uniwersum Call of Duty, którego wstępne założenia zostały nakreślone pod koniec ubiegłego roku, nabiera coraz realniejszych kształtów. Z informacji, do jakich dotarł serwis Variety wynika, że Activision Blizzard Studios – oddział Activision Blizzard odpowiedzialny za filmowe adaptacje gier amerykańskiego wydawcy – poczynił kolejny krok zwiastujący rychłe rozpoczęcie prac nad pierwszym filmem z serii.

Czy Activision Blizzard pójdzie za ciosem i osadzi akcję pierwszego filmu Call of Duty w czasach II wojny światowej? - Twórca Gomorry i Sicario 2 reżyserem pierwszego filmu z serii Call of Duty? - wiadomość - 2018-02-14
Czy Activision Blizzard pójdzie za ciosem i osadzi akcję pierwszego filmu Call of Duty w czasach II wojny światowej?

Chodzi tu o rozmowy w sprawie objęcia stanowiska reżysera, do jakich miał przystąpić Stefano Sollima. Twórca Suburry i ciepło przyjętego serialu Gomorra przygotowuje się aktualnie do czerwcowej premiery swojego najnowszego dzieła – Sicario 2: Soldado, czyli kontynuacji głośnego Sicario w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Jego dalsze plany nie są znane, a kalendarz pusty, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączył do ekipy zajmującej się ekranizacją CoD-a. Póki co, przedstawiciele Activision Blizzard nie chcą komentować tych pogłosek.

Z dotychczasowych doniesień w temacie adaptacji marki Call of Duty wynika, że pierwszy film z serii ma już scenariusz. Jego autorem jest Kieran Fitzgerald, odpowiedzialny za fabułę filmów Eskorta, Snowden oraz kilku odcinków telewizyjnej miniserii dokumentalnej Wormwood. Pisarz przymierzany jest również do napisania scenariusza trzeciej części filmowych przygód Sherlocka Holmesa. Wiemy też, że wśród producentów obrazu są Stacey Sher (udział w pracach nad Nienawistną ósemką, Django, Contagion, Ugotowanym) i Nick van Dyk z Activision Blizzard Studios oraz Bobby Kotick, szef Activision Blizzard.

Bardzo prawdopodobne, że pierwszy film z serii wyreżyseruje Stefano Sollima, znany z Gomorry i Suburry. - Twórca Gomorry i Sicario 2 reżyserem pierwszego filmu z serii Call of Duty? - wiadomość - 2018-02-14
Bardzo prawdopodobne, że pierwszy film z serii wyreżyseruje Stefano Sollima, znany z Gomorry i Suburry.

Mówi się, że filmy z serii Call of Duty nie zostaną fabularnie powiązane z żadnym z podcyklów growej marki. Punktem wyjścia dla zawiązania filmowego uniwersum ma być kinowe widowisko, które następnie obudowane zostanie sequelami i spin-offami szykowanymi zarówno do kin, jak i do telewizji.

  1. Oficjalna strona marki Call of Duty
  2. Oficjalna strona Activision Blizzard Studios
  3. Oficjalna strona Activision Blizzard