Podczas imprezy PAX West 2019 studio FireFly zaprezentowało nowy zwiastun gry Twierdza: Władcy (ang. Stronghold: Warlords), czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu RTS-ów. Tytuł zadebiutuje na PC w przyszłym roku.
Choć cykl Twierdza miał swoje wzloty i upadki, wciąż wzbudza on spore emocje w wielu miłośnikach strategii czasu rzeczywistego, którzy z zainteresowaniem śledzą doniesienia o jego kolejnych odsłonach. Najnowszą, znajdującą się obecnie w produkcji, jest Twierdza: Władcy (w oryginale Stronghold: Warlords). Po raz pierwszy została ona zaprezentowana podczas tegorocznych targów E3. Teraz, niemal trzy miesiące później, możemy podziwiać jej kolejny zwiastun, przygotowany przez studio FireFly na potrzeby imprezy PAX West 2019, która rozpoczyna się dziś w Seattle. Można go obejrzeć poniżej.
Najnowszy trailer Twierdzy: Władców skupia się na gameplayu, a przede wszystkim walce. Mamy zatem okazję przyjrzeć się starciom żołnierzy, kruszącym się murom i efektownym wybuchom, czasem powodowanym przez... woły. Na zwiastunie znalazły się jednak również nieco spokojniejsze ujęcia, prezentujące krajobrazy bądź poddanych pracujących w tytułowych twierdzach.
Twierdza: Władcy ma być swego rodzaju powiewem świeżości dla serii, przynajmniej jeśli chodzi o realia. Po raz pierwszy przeniesiemy się w niej bowiem na Daleki Wschód. Zabawa obejmie spory przedział czasu – od III wieku p.n.e., czyli do modnego ostatnio Okresu Walczących Królestw, po XIII wiek i powstanie imperium mongolskiego. Twórcy obiecują między innymi ulepszenia w zachowaniu jednostek w stosunku do poprzednich odsłon cyklu, usprawniony system budowy murów oraz dodanie opcji rekrutacji sterowanych przez dowódców. Każdy z nich ma posiadać indywidualne zdolności i pomóc w lepszym zapanowaniu nad polem bitwy, pilnowaniu granic, wytwarzaniu oręża czy flankowaniu przeciwnika.

Twierdza: Władcy ukaże się w przyszłym roku wyłącznie na komputerach osobistych. Tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą zarówno napisy, jak i dialogi).
Stronghold: Warlords
Data wydania: 9 marca 2021
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
4

Autor: Miłosz Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.