Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 02:30

autor: Lazlo

Zapowiedź gry Twierdza: Władcy - seria przenosi się na Daleki Wschód

Podczas targów E3 2019 zapowiedziana została nowa odsłona serii Twierdza. Będzie ona nosiła tytuł Twierdza: Władcy (oryg.: Stronghold: Warlords) i zabierze nas na Daleki Wschód. Autorzy zapowiadają nowe mechaniki, a pierwsze ujęcia z produkcji zapowiadanej na 2020 rok możemy zobaczyć w opublikowanym materiale wideo.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Zapowiedź gry Twierdza: Władcy - seria przenosi się na Daleki Wschód - ilustracja #1
Twierdza przenosi się na Daleki Wschód.

Targi E3 2019 to nie tylko wielkie show, pokroju tych zorganizowanych przez Microsoft, Ubisoft czy Bethesdę, lecz także internetowe prezentacje takie jak Kinda Funny Games Showcase, podczas której pokazanych zostało ponad 60 tytułów niezależnych. Jednym z nich jest zapowiedziana właśnie gra Twierdza: Władcy (tytuł oryginalny: Stronghold: Warlords), znana dotychczas pod roboczą nazwą Stronghold Next.

Kierunek: Daleki Wschód

Najnowsza odsłona popularnej w Polsce serii Twierdza po raz pierwszy zabierze nas w podróż po Dalekim Wschodzie, która rozpocznie się w trzecim wieku przed naszą erą na terenie Chin, a zakończy wraz z powstaniem imperium mongolskiego na początku trzynastego wieku. Podczas oblegania twierdz i ufortyfikowanych miast przyjdzie nam stoczyć boje z wielkimi chanami, cesarskimi generałami i szogunami.

Po raz pierwszy w historii serii od FireFly Studios będziemy mieli możliwość rekrutowania sterowanych przez sztuczną inteligencję dowódców, z których każdy ma charakteryzować się unikatowymi umiejętnościami. Dodatkowi dowódcy, prowadzący oddziały samurajów, plemiennych wojowników lub mongolskie hordy, pozwolą na lepsze zapanowanie nad polem bitwy, wzmocnienie obrony granic, wytwarzanie nowego oręża lub atakowanie przeciwników z kilku kierunków jednocześnie.

Zapowiedź gry Twierdza: Władcy - seria przenosi się na Daleki Wschód - ilustracja #2
Niby podobnie, jednak klimat zdecydowanie inny.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że tytuł jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji i graficznie daleko mu do ideału. Premiera gry Twierdza: Władcy na komputerach PC planowana jest na rok 2020.