Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2015, 14:30

autor: Pirlond

Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane

Na tę informację czekało wielu miłośników platformówek. Studio Frozenbyte potwierdziło, że pracuje nad trzecią częścią swojej flagowej serii Trine. Gra ukaże się z podtytułem The Artifacts of Power i pojawi jeszcze w tym roku na PC.

Przedstawiciele studia Frozenbyte oficjalnie zapowiedzieli Trine 3: The Artifacts of Power – kolejną odsłonę popularnej serii platformówek. Szczegółów na razie brak, ale z pierwszego opublikowanego trailera gry wynika, że zasady rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Tak jak wcześniejsze części cyklu, produkcja nastawiona będzie na kooperację, a gracze pokierują jedną z trzech dostępnych postaci – rycerzem, złodziejką i magiem. Każda z nich wyposażona zostanie w zestaw unikalnych dla siebie umiejętności, a kluczem do zwycięstwa będzie odpowiednie wykorzystanie wszystkich zdolności protagonistów. Tytuł ponownie charakteryzować ma się kolorową i miłą dla oka trójwymiarową oprawą wizualną. Warto jednak podkreślić, że w większości przypadków mechanika rozgrywki będzie bazować na rozwiązaniach typowych dla gier 2D.

Trine 3: Artifacts of Power ukaże się jeszcze w tym roku. - Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-03-02
Trine 3: Artifacts of Power ukaże się jeszcze w tym roku.

Trine 3: The Artifacts of Power ukaże się jeszcze w tym roku, choć konkretnego terminu debiutu nie podano. Gra ma pojawić się w pierwszej kolejności na komputerach osobistych działających pod kontrolą Windowsa, aczkolwiek twórcy nie wykluczają, że produkcja trafi też na inne platformy sprzętowe. Więcej szczegółów na ten temat ma zostać ujawnionych w późniejszym terminie.

A jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji zagrać w poprzednie części serii Trine, może nadrobić zaległości – z okazji zapowiedzi „trójki”, na Steamie zestaw dwóch pierwszych odsłon cyklu można kupić za 3,22 euro (około 13 zł).

Trine jest serią platformówek stworzonych przez fińskie studio Frozenbyte. Wydane dotychczas dwie odsłony cyklu charakteryzują się rozgrywką, w której nacisk położono na kooperację. Zadaniem graczy jest umiejętne wykorzystanie zróżnicowanych umiejętności trójki bohaterów – maga Amadeusa, złodziejki Zoyi i rycerza Pontiusa.