Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2015, 14:30

autor: Pirlond

Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane

Na tę informację czekało wielu miłośników platformówek. Studio Frozenbyte potwierdziło, że pracuje nad trzecią częścią swojej flagowej serii Trine. Gra ukaże się z podtytułem The Artifacts of Power i pojawi jeszcze w tym roku na PC.

Przedstawiciele studia Frozenbyte oficjalnie zapowiedzieli Trine 3: The Artifacts of Power – kolejną odsłonę popularnej serii platformówek. Szczegółów na razie brak, ale z pierwszego opublikowanego trailera gry wynika, że zasady rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Tak jak wcześniejsze części cyklu, produkcja nastawiona będzie na kooperację, a gracze pokierują jedną z trzech dostępnych postaci – rycerzem, złodziejką i magiem. Każda z nich wyposażona zostanie w zestaw unikalnych dla siebie umiejętności, a kluczem do zwycięstwa będzie odpowiednie wykorzystanie wszystkich zdolności protagonistów. Tytuł ponownie charakteryzować ma się kolorową i miłą dla oka trójwymiarową oprawą wizualną. Warto jednak podkreślić, że w większości przypadków mechanika rozgrywki będzie bazować na rozwiązaniach typowych dla gier 2D.

Trine 3: Artifacts of Power ukaże się jeszcze w tym roku. - Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-03-02
Trine 3: Artifacts of Power ukaże się jeszcze w tym roku.

Trine 3: The Artifacts of Power ukaże się jeszcze w tym roku, choć konkretnego terminu debiutu nie podano. Gra ma pojawić się w pierwszej kolejności na komputerach osobistych działających pod kontrolą Windowsa, aczkolwiek twórcy nie wykluczają, że produkcja trafi też na inne platformy sprzętowe. Więcej szczegółów na ten temat ma zostać ujawnionych w późniejszym terminie.

A jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji zagrać w poprzednie części serii Trine, może nadrobić zaległości – z okazji zapowiedzi „trójki”, na Steamie zestaw dwóch pierwszych odsłon cyklu można kupić za 3,22 euro (około 13 zł).

Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #3
Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #4
Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #5
Trine 3: Artifacts of Power oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #6

Trine jest serią platformówek stworzonych przez fińskie studio Frozenbyte. Wydane dotychczas dwie odsłony cyklu charakteryzują się rozgrywką, w której nacisk położono na kooperację. Zadaniem graczy jest umiejętne wykorzystanie zróżnicowanych umiejętności trójki bohaterów – maga Amadeusa, złodziejki Zoyi i rycerza Pontiusa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.