Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 maja 2014, 11:41

autor: Adrian Werner

Transformers: Age of Extinction - powstaje gra mobilna

Studio DeNA poinformowało, że pracuje nad mobilną grą Transformers: Age of Extinction, czyli zręcznościówkowym runnerem będącym adaptacją nadchodzącego kinowego przeboju. Tytuł zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android.

Obecnie standardem stały się sytuacje, w których premierom kinowych superprodukcji towarzyszą oparte na ich kanwie gry mobilne. Okazuje się, że nie inaczej będzie w przypadku nadchodzącego filmu Transformers: Age of Extinction, czyli czwartej odsłony popularnego cyklu w reżyserii Michaela Baya, który u nas trafi na ekrany jako Transformers: Wiek Zagłady. Studio DeNA ogłosiło, że pracuje nad adaptacją zmierzająca na systemy iOS i Android.

Na razie informacje na temat projektu są dosyć skromne. Gra będzie typowym runnerem, a więc zręcznościówką, w której postać automatycznie pędzi naprzód, a naszym zadaniem jest aktywowanie dodatkowych czynności, takich jak skoki, ataki czy zmiany pasa ruchu. Do wyboru mają być trzy postacie – Optimus Prime, Bumblebee oraz Grimlock, a każda z nich posiadać będzie możliwość przeobrażania się w dodatkową firmę. W przypadku dwóch pierwszych bohaterów mają to być pojazdy (ciężarówka i samochód sportowy). Natomiast Grimlock przestawi się w tryb dinozaura.

Pomimo typowych runnerowych mechanizmow rozgrywki Transformers: Age of Extinction posiadać ma tradycyjną strukturę kampanii, w której poziomy będą miały początek i koniec, a gracz otrzyma konkretne zadania do wykonania. Twórcy obiecują, że podczas zabawy weźmiemy udział w szalenie efektownych sekwencjach, utrzymanych w tradycji filmowych przebojów.

Transformers: Age of Extinction oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale kinowa produkcja zadebiutuje pod koniec czerwca, więc spodziewamy się, że gra ukaże się w podobnym terminie.

Warto na koniec wspomnieć, że Transformers: Age of Extinction jest drugą grą powstającą w oparciu o umowę licencyjną między studiem DeNA a właścicielem marki, czyli firmą Hasbro. W zeszłym roku ukazała się karcianka Transformers Legends, która pozostawiała sporo do życzenia pod względem jakości. Mamy nadzieję, że przy drugim podejściu autorzy spiszą się znacznie lepiej

  -  Transformers: Age of Extinction – oficjalna strona gry

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.