Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2022, 17:21

Wyczekiwane Immortal Empires latem trafi do Total War: Warhammer 3

Znamy plany studia Creative Assembly związane z grą Total War: Warhammer 3. Wygląda na to, że na Immortal Empires jeszcze poczekamy, ale za to otrzymamy darmowe jednostki i sporo poprawek.

Długo musieliśmy czekać na informacje na temat przyszłości nowego Total Wara w Starym Świecie. Dziś jednak wreszcie opublikowano plany rozwoju gry Total War: Warhammer III. Szczegóły podano we wpisie na oficjalnym blogu marki, w którym znalazła się też poniższa grafika podsumowująca dalszy rozwój tytułu.

Źródło: oficjalna strona serii Total War.

Immortal Empires? Tak, ale w wersji beta

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości jest Immortal Empires, będące niejako kontynuacją Mortal Empires do „dwójki”gigantyczna kampania, która połączy mapy i frakcje ze wszystkich trzech gier Total War: Warhammer. Niestety, o ile tamto rozszerzenie dostaliśmy miesiąc po debiucie podstawki, o tyle na jego „nieśmiertelną” wariację w trójce przyjdzie nam czekać o wiele dłużej.

Immortal Empires zostanie udostępnione dopiero w trzecim kwartale 2022 roku, i to początkowo jako „zintegrowana otwarta beta”. Studio Creative Assembly tłumaczy, że będzie to „monumentalne”, stale ulepszane przedsięwzięcie i wydanie go w wersji beta ma podkreślać nacisk na rozwój.

Więcej na temat rozszerzenia dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

Warhammer na wiosnę: darmowe regimenty i kolejne patche

Nie znaczy to, że do lipca lub nawet września nie otrzymamy nic nowego. Główną atrakcją drugiego kwartału będą dwie aktualizacje: 1.2 i 1.3.

Te wprowadzą liczne poprawki związane ze sztuczną inteligencją (w tym zbyt efektywnymi budowniczymi wież AI i czasem nieuzasadnioną wrogością stronnictw kierowanych przez komputer wobec graczy), jednostkami (na przykład latającymi, którym zdarza się utknąć przy atakowaniu oddziałów naziemnych), drzewkami umiejętności etc.

Jednakże oprócz tego otrzymamy pierwszy pakiet Regiments of Renown z nowymi jednostkami. Te będą funkcjonować nieco inaczej niż w poprzednich odsłonach podserii. Początkowe „regimenty” nie będą stanowiły części DLC, lecz zostaną dodane w aktualizacji do podstawowej wersji Total War: Warhammer III. Innymi słowy, gracze otrzymają je za darmo.

Ponadto pierwsze pakiety Regiments of Renown nie skupią się na pojedynczych stronnictwach. Każda frakcja otrzyma bezpłatnie nowe jednostki.

Mody, patch 2.0 i więcej darmowych jednostek

Na kolejną dużą aktualizację przyjdzie nam czekać do trzeciego kwartału. O patchu 2.0 wiemy niewiele, ale potwierdzono m.in. dalsze poprawki drzewek umiejętności i bitew. Co jednak ważniejsze, wtedy też otrzymamy Total War Assembly Kit – zestaw narzędzi ułatwiających fanom tworzenie własnych modyfikacji.

Poza Immortal Empires w okresie od lipca do września otrzymamy drugi i trzeci zestaw Regiments of Renown, nowe krwawe DLC (instalowane automatycznie, jeśli posiadamy poprzednie wersje i vice versa) i pakiet z nowymi lordami, herosami itd. Creative Assembly weźmie się też za aktualizację ras z dwóch pierwszych części podcyklu Total War: Warhammer, balansując je na nowo oraz wzbogacając nowymi jednostkami, mechanikami itp.

(Zbyt) długi rozwój, gracze są poirytowani

Co się tyczy losów gry po wrześniu, deweloper wciąż nie ma do końca sprecyzowanych planów. Na pewno pojawi się kolejna aktualizacja (mała 2.1 lub duża 3.0), a twórcy wezmą na warsztat „przestarzały” czat, tryb dominacji i kolejki w matchmakingu. Gracze otrzymają też czwarty pakiet Regiments of Renown.

Reakcja fanów na tę „mapę drogową” jest daleka od entuzjazmu. Owszem, część internautów cieszy się, że za DLC odpowiada Richard Aldridge, któremu powierzono popremierowy rozwój Total War: Warhammer II i najwyraźniej zyskał sobie tym uznanie fanów.

Jednakże na forach dyskusyjnych Total War na Steamie i w serwisie Reddit dominuje narzekanie, czy to na obecny stan gry (która najwyraźniej wyszła „nieco” za wcześnie, przynajmniej sądząc po opiniach internautów), czy też wydanie Immortal Empires tak późno (co najmniej cztery i pół miesiąca po debiucie podstawki) i w wersji beta (co z miejsca odczytano jako zapowiedź niedopracowania tego dodatku na premierę).

Niektórych bawi też fakt, że – wydawałoby się – proste i z dawna potrzebne poprawki zostały wyróżnione jako istotne elementy rozwoju gry. Zwłaszcza że społeczność dawno naprawiła te oraz inne niedoróbki Warhammera 3 modami.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej