Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 18:25

autor: Ender

Total War: Rome II – rekordowe powodzenie pre-oredrów, 2 miliony gier z serii sprzedanych w zeszłym roku

Firma Sega chwali się, że liczba zamówień przedpremierowych strategii Total War: Rome II, w pierwszym tygodniu ich sprzedaży, jest ponad sześciokrotnie większa od tych jakimi mogła pochwalić się poprzednia odsłona serii. Poza tym, wydawca poinformował, że w zeszłym roku do graczy trafiło w sumie ponad 2 miliony kopii gier z cyklu.

Total War: Rome II ponownie przeniesie graczy do starożytności - Total War: Rome II – rekordowe powodzenie pre-oredrów, 2 miliony gier z serii sprzedanych w zeszłym roku - wiadomość - 2013-05-17
Total War: Rome II ponownie przeniesie graczy do starożytności

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu przyjmowania pre-orderów na grę Total War: Rome II, a firma Sega ogłosiła już, że tytuł pobił rekord i jest najszybciej rezerwowaną odsłoną serii Total War w pierwszym tygodniu przedsprzedaży. Dla porównania, w analogicznym okresie czasu sześciokrotnie mniej zamówień zebrać miała poprzednia odsłona cyklu, a więc wydany w 2011 roku Total War: Shogun 2. Do popularności pre-orderów Rome II mógł przyczynić się fakt, że ich właściciele otrzymują w dniu premiery bonusowe DLC z trzema nowymi frakcjami (Sparta, Epir, Ateny). Poza tym, dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatniego tygodnia udało się w USA sprzedać ponad połowę przygotowywanych pudełkowych kolekcjonerskich egzemplarzy, o których zawartości szerzej już napisaliśmy. Niestety, Sega nie podała na razie jakim powodzeniem wydanie to cieszy się na Starym Kontynencie.

Wydawca z dumą ogłosił również, że w 2012 roku liczba sprzedanych kopii gier spod szyldu Total War przekroczyła dwa miliony. Wynik ten udało się osiągnąć mimo tego, że w ciągu tych dwunastu miesięcy ukazał się jedynie dodatek Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów. Bez wątpienia, do sukcesu przyczyniły się liczne wyprzedaże w dystrybucji cyfrowej np. w serwisie Steam, które do serii przyciągnęły zupełnie nowych graczy. Duża sprzedaż i zainteresowanie świadczyć może również o sile marki i wysokim zapotrzebowaniu na gry z gatunku.

Total War: Rome II ukaże się na komputerach PC 3 września tego roku, równocześnie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

  1. Zapowiedź gry: Rzymianie kontra Germanie w Total War: Rome II
  2. Oficjalna strona gry Total War: Rome II