Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 14:33

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Mount and Blade z czołgami, poznaj Total Conflict: Resistance

Fani taktycznych FPS-ów powinni zwrócić uwagę na Total Conflict: Resistance. Prezentujemy najważniejsze informacje na temat tej gry.

Źródło fot. Thunder Devs
i

Niewielkie studio Thunder Devs., w którego dorobku znajdziemy jedynie mało znane BattleRush, ma w planach znacznie ambitniejszy projekt. Total Conflict: Resistance – bo o nim mowa – to prawdziwy miszmasz strategii wojennej i taktycznego FPS-a. Co prawda gra wciąż jest w fazie produkcji, ale każdy zainteresowany może wypróbować jej wersję demonstracyjną na platformie Steam. W przyszłości tytuł trafi natomiast do wczesnego dostępu.

Mount and Blade z czołgami, poznaj Total Conflict: Resistance - ilustracja #1

Steam

Total Conflict: Resistance – fabuła i rozgrywka

W Total Conflict: Resistance trafimy do fikcyjnego państwa Cambridia i poprowadzimy je ku chwale nie tylko drogą dyplomatyczną, ale przede wszystkim zbrojną. Jeśli chodzi o ten drugi aspekt, to do naszej dyspozycji oddany zostanie prawdziwy wachlarz możliwości. Począwszy od budowania fortyfikacji przez produkcję broni, umiejętne zarządzanie tworzoną armią, kontrolę pojazdów bojowych, a na działaniach bojowych z widoku pierwszej osoby skończywszy – wszystko to zagwarantować ma rzadko spotykaną skalę sieciowej rozgrywki z nawet 200 graczami jednocześnie.

Mount and Blade z czołgami, poznaj Total Conflict: Resistance - ilustracja #2

Steam

Tytułowe porównanie Total Conflict: Resistance do Mount and Blade nie jest przypadkowe. W sieci można bowiem znaleźć wiele komentarzy (choćby pod rozmaitymi gameplayami), w których gracze zauważają podobieństwo tych dwóch produkcji. Widoczne jest to przede wszystkim w sposobie kontroli naszych jednostek, szerokiej personalizacji, a także mapie świata.

Mount and Blade z czołgami, poznaj Total Conflict: Resistance - ilustracja #3

Steam

Total Conflict: Resistance – wymagania sprzętowe PC

Wielki rozmach nie idzie w parze z wyżyłowanymi wymaganiami sprzętowymi. Posiadacze nieco słabszych pecetów powinni być spokojni o płynne działanie gry.

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 • Procesor: Intel lub AMD o taktowaniu 2.5 GHz
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 470 GTX lub AMD Radeon 6870 HD
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 25 GB

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 • Procesor: Intel lub AMD o taktowaniu 3 GHz lub wyższym
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 1050 GTX lub AMD Radeon RX560
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 25 GB
Mount and Blade z czołgami, poznaj Total Conflict: Resistance - ilustracja #4

Steam

Premiera gry w Steam Early Access odbędzie się w tym roku. Obecnie możecie natomiast pobrać demo, które jest regularnie ulepszane przez deweloperów.

Warto na koniec wspomnieć, że Total Conflict: Resistance nie oferuje polskiego języka.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej