Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 16:12

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dune: Spice Wars się rozrasta, aktualizacja dodaje i poprawia kluczowe funkcje

Shiro Games, wsłuchując się w prośby graczy, wydało do Dune: Spice Wars kolejną dużą aktualizację. Wśród wprowadzonych ulepszeń i nowości znajdziemy m.in. tablicę statystyk, poprawiony balans czy nowe lokacje.

Źródło fot. Funcom
i

Gracze Dune: Spice Wars zdecydowanie nie mogą narzekać na brak wsparcia ze strony deweloperów. Studio Shiro Games stara się regularnie wprowadzać do swojego dzieła wymagane zmiany w odpowiedzi na uwagi społeczności. Po listopadowej dużej aktualizacji Air & Sand przyszła pora na kolejną, tym razem nazwaną Line in the Sand.

Jak czytamy na oficjalnej stronie produkcji, najnowszy patch (już dostępny) dodał do Dune: Spice Wars mnóstwo poprawek i nowości. Szczególnie cieszyć może wprowadzenie tablicy statystyk, o którą społeczność zabiegała już od jakiegoś czasu. Dzięki niej na koniec każdej gry jej uczestnicy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Istotnym zmianom uległ również balans, szczególnie w odniesieniu do jednostek wojskowych. Ulepszono również ich SI. Oprócz tego w celu bardziej sprawiedliwego początku gry dodany został pasek Landsraad, pokazujący różne fazy rozwoju i czyniący je przejrzystymi oraz łatwiejszymi do kontrolowania.

Warto dodać, że aktualizacja Line in the Sand wprowadziła także nowe lokacje (wrak kosmicznego krążownika oraz góry), sprzęt wojskowy, cechy wioski, operacje szpiegowskie oraz zmiany w doradcach. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Dune: Spice Wars zadebiutowało we wczesnym dostępie w kwietniu 2022 roku, a w listopadzie dołączyło do oferty abonamentu PC Game Pass. Premiera pełnej wersji planowana jest na ten rok.

Aktualnie na platformie Steam możemy zakupić produkcję Shiro Games za 87,99 zł, czyli o 20% taniej względem bazowej ceny. Promocja trwa do 30 stycznia – po tym czasie Dune: Spice Wars znów kosztować będzie 109,99 zł.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej