Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2014, 20:07

Tom Clancy’s The Division – trailer prezentujący silnik gry

Ubisoft opublikował nowy trailer z gry Tom Clancy’s The Division, który tym razem skupia się na możliwościach jej silnika graficznego – Snowdrop. Autorzy filmu skupiają się na łatwości i szybkości z jaką deweloperzy mogą tworzyć nowe elementy otoczenia.

Pierwsza oficjalna prezentacja gry Tom Clancy’s The Division miała miejsce w ubiegłym roku. Zrobiła ona wówczas duże wrażenie na prasie oraz graczach, głównie za sprawą grafiki, obfitującej w interesujące efekty oraz pełne detalów projekty otoczenia. Oprawa ma być zasługą autorskiego silnika Snowdrop, na którym skupia się kilkuminutowy film przedstawiony podczas konferencji GDC 2014. Zobaczymy na nim wywiady z deweloperami, pracującymi nad The Division w szwedzkim studiu Ubisoft Massive.

Twórcy chwalą elastyczność Snowdrop oraz łatwość jego obsługi. Silnik ma ułatwiać również szybkie modyfikowanie i tworzenie nowych obiektów, animacji oraz ustawianie ich interakcji z postacią gracza. Po raz kolejny zobaczymy też krótkie fragmenty gameplayu oraz przekonamy się jak Snowdrop radzi sobie z generowaniem naturalnych krajobrazów, jakich najprawdopodobniej nie zobaczymy zbyt dużo podczas rozgrywki, ponieważ akcja gry została umiejscowiona w pokrytym śniegiem Nowym Jorku.

Tom Clancy's The Division to sieciowy shooter z elementami RPG, z akcją rozgrywającą się w pogrążonym w chaosie Nowym Jorku, w którym porządek próbują zaprowadzić członkowie tajnej agencji rządowej. Produkcja powstaje z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach PC. Data premiery nie została jeszcze ostatecznie ustalona, a nieoficjalne źródła wskazują na koniec 2014 lub początek 2015 roku.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy's The Division
  2. Zapowiedź gry The Division