Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2013, 15:26

autor: Góral

Tom Clancy's The Division - mamy garść nowych informacji

Na oficjalnym blogu firmy Ubisoft opublikowano trochę szczegółów dotyczących gry Tom Clancy's The Division, jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji nowej generacji.

Tom Clancy's The Division okazało się jedną z największych, o ile nie największą, niespodzianką tegorocznych targów E3. Część informacji na jej temat, wraz z kilkuminutowym fragmentem rozgrywki, poznaliśmy podczas zapowiedzi gry. Kilka dni temu na oficjalnym blogu firmy Ubisoft, opublikowano zestaw pytań i odpowiedzi, dzięki czemu dowiedzieliśmy się nieco więcej.

Tom Clancy's The Division - nowa gra studia Massive Entertainment. - Tom Clancy's The Division - mamy garść nowych informacji  - wiadomość - 2013-06-30
Tom Clancy's The Division - nowa gra studia Massive Entertainment.
Tom Clancy's The Division w skrócie:
  • Produkcja studia Massive Entertainment, twórców serii Ground Control i World in Conflict
  • Sieciowe RPG akcji osadzone w otwartym świecie
  • Gra ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na komputery PC jest prawdopodobna

The Division to sieciowa gra cRPG przeznaczona na konsole nowej generacji – Xbox One i PlayStation 4. Być może powstanie także wersja dedykowana komputerom PC, ale jest ona uzależniona od zainteresowania graczy. Nowych informacji na jej temat udzielił jeden z producentów - Antoine Emond.

Jedną z najważniejszych poruszonych kwestii jest tryb online. Akcja produkcji rozgrywa się w otwartym świecie, który daje wielkie możliwości. W każdej chwili do grupy znajomych może dołączyć nowa osoba i równie szybko zakończyć zabawę. Niektóre miejsca pozwalają na jednoczesne starcia pomiędzy graczami i wykonywanie trzymających w napięciu zadań, w których zagrożenie może nadejść dosłownie z każdej strony. Emond stwierdził również, że wybory dokonywane przez agentów mają wpływać na miasto. Wspomniał także, że będziemy na swojej drodze spotykać ludzi, którzy mogą okazać się naszymi najlepszymi przyjaciółmi, lub najgorszymi wrogami.

Ciekawą kwestią jest odpowiedź na pytanie czy w grze będzie można tworzyć własnych bohaterów. Wychodzi na to, że nie da się zrobić od postaw swojego agenta, ale twórcy udostępnią szerokie spektrum możliwości dostosowywania postaci (mnóstwo rodzajów broni, kombinacje umiejętności, wyposażenie, itd.).

Pomimo tych kilku ciekawostek, Tom Clancy's The Division w dalszym ciągu pozostaje tajemnicą. Niemniej projekt zapowiada się wyśmienicie i już teraz wygląda fenomenalnie. Niestety jeszcze sobie trochę na niego poczekamy, gdyż premiera odbędzie się „gdy gra zostanie ukończona”.