Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2016, 10:50

Together for Victory pierwszym dużym dodatkiem do Hearts of Iron IV

Studio Paradox zapowiedziało Hearts of Iron IV: Together for Victory, czyli pierwszy duży dodatek do wydanej w czerwcu gry strategicznej. Rozszerzenie skoncentruje się na brytyjskich koloniach.

Studio Paradox znane jest ze wspierania swoich strategii licznymi dodatkami i gra Hearts of Iron IV nie będzie stanowiła wyjątku od tej reguły. Twórcy właśnie zapowiedzieli pierwsze duże DLC do tego projektu, które otrzymało tytuł Together for Victory. Nie podano konkretnej daty premiery i ograniczono się tylko do stwierdzenia, że nastąpi ona wkrótce. Ma to być rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania będzie wymagało posiadania podstawowej wersji gry.

Dodatek powinien ukazać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. - Together for Victory pierwszym dużym dodatkiem do Hearts of Iron IV - wiadomość - 2016-11-02
Dodatek powinien ukazać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Hearts of Iron IV: Together for Victory skoncentruje się na rozbudowaniu opcji związanych z Brytyjską Wspólnotą Narodów, w tym zwłaszcza wchodzącymi w jej skład koloniami. Do rozgrywki dodane zostaną narodowe drzewka rozwoju dla Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Południowej Afryki oraz Indii. Towarzyszyć im będą nowe postacie i przedsiębiorstwa historyczne. Całość zostanie opracowana tak, aby możliwe było zarówno odtworzenie wydarzeń znanych z podręczników historii, jak i skierowanie wojny na alternatywne szlaki.

Dzięki dodatkowi system autonomii pozwoli na ustawianie różnych stopni niezależności dla podległych nacji – od rządów będących marionetkami w obcych rękach aż po pełną niepodległość. Ponadto gracze będą mogli rozwijać bezustannie niektóre idee narodowe, co zapewni coraz lepsze bonusy i ulepszenia przez całą wojnę.

Ponadto Hearts of Iron IV: Together for Victory umożliwi narodom znajdującym się w ciężkich sytuacjach występowanie do swoich sojuszników z prośbą o wypożyczenie różnorodnego sprzętu. Twórcy obiecują także zmiany w systemie walki, ale na razie nie są gotowi zdradzić żadnych konkretów.

Przypomnijmy, że Hearts of Iron IV ukazało się w czerwcu tego roku, wyłącznie w wersji na pecety. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Chwalono zwłaszcza złożoność rozgrywki, dopracowaną sztuczną inteligencję oraz łatwy do opanowania interfejs (jak na standardy serii).

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Hearts of Iron IV - powrót w wielkim stylu