Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2014, 11:25

autor: Góral

Titanfall - nowe tryby dostępne za darmo dla wszystkich graczy. Twórcy walczą z oszustami

Twórcy gry FPS Titanfall ze studia Respawn Entertainment ujawnili, że kolejne tryby rozgrywki nie będą zarezerwowane tylko dla osób kupujących dodatki, lecz zostaną udostępnione za darmo dla wszystkich klientów. Jednocześnie wyjaśniono zasady postępowania z oszustami, stosującymi niedozwolone "chwyty". Zbanowani cheaterzy nie będą całkowicie odcięci od zabawy, jednak mają grać tylko w swoim gronie.

Twórcy Titanfall walczą z oszustami. - Titanfall - nowe tryby dostępne za darmo dla wszystkich graczy. Twórcy walczą z oszustami - wiadomość - 2014-03-27
Twórcy Titanfall walczą z oszustami.

Twórcy gry Titanfall ujawnili na oficjalnej stronie produkcji informacje dotyczące postępowania z oszustami. Tytuł wykorzystuje system FairFight, pozwalający wykrywać niedozwolone czynności. Osoby, które nie bawią się w myśl zasad fair play, muszą liczyć się z możliwością zbanowania. Co ciekawe, nieuczciwi gracze nie są całkowicie odcinani od rozgrywek. W dalszym ciągu mogą korzystać z dobrodziejstw pierwszej pozycji studia Respawn Entertainment, tyle tylko, że we własnym gronie. Dodatkowo, jeżeli w danej grupie znajdzie się przynajmniej jeden oszust, to cały zespół zostanie zmuszony do zabawy z napiętnowanymi osobami. Oczywiście nie oznacza to zbanowania. By powrócić do normalnych rozgrywek, wystarczy nie zapraszać do swojego grona oszukujących graczy. Natomiast jeżeli ktoś został niesłusznie zbanowany (wiadomo, pomyłki zdarzają się wszystkim), to należy skontaktować się z pracownikami studia, wysyłając wiadomość na adres e-mailowy [email protected].

Jednocześnie Vince Zampella, jeden ze współzałożycieli studia Respawn Entertainment, poinformował w serwisie społecznościowym Twitter, że nowe tryby rozgrywki udostępniane będą za darmo wszystkim graczom, nie tylko tym, którzy skuszą się na nadchodzące rozszerzenia. Płatne dodatki mają też zawierać kolejne mapy i inne, nieujawnione jeszcze elementy, przy czym raczej nie ma co liczyć na następne modele Tytanów, o czym pisaliśmy kilkanaście dni temu.

Wypowiedź Vince’a Zampelli na Twitterze.
Wypowiedź Vince’a Zampelli na Twitterze.

Titanfall zadebiutował w Polsce na komputerach PC i konsoli Xbox One 13 marca. Edycja dedykowana Xboksowi 360 pojawi się na sklepowych półkach 11 kwietnia. Pierwotnie miała ukazać się nieco wcześniej, jednak studio Bluepoint Games zajmujące się tą wersją, potrzebuje jeszcze trochę czasu na doszlifowanie tytułu. Przy okazji warto wspomnieć, że firma Electronic Arts zabezpieczyła już prawa do wydania kontynuacji, która prawdopodobnie trafi nie tylko na urządzenia Microsoftu i PC-ty. To jednak odległa pieśń przyszłości.

Titanfall to pierwsza produkcja studia Respawn Entertainment, założonego przez byłych pracowników Infinity Ward. Tytuł, wydany pod banderą firmy Electronic Arts, reprezentuje gatunek sieciowych strzelanek FPP. Gracz wciela się w żołnierza przyszłości, walczącego o wpływy dla swojej frakcji. Produkcja charakteryzuje się ogromną mobilnością postaci, które potrafią biegać po ścianach, skakać po budynkach i nie tylko, oraz wykorzystaniem mechów, przywoływanych w czasie rozgrywki.