Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2012, 20:08

autor: luckie

Thriller psychologiczny na silniku Unreal Engine 4 od twórców Blacklight

Twórcy Blacklight, Zombie Studios, pracują nad thrillerem psychologicznym na silniku Unreal 4. Gra ukazać się ma w drugim kwartale 2013 roku, co uczyni ją jedną z pierwszych produkcji napędzanych kolejną wersją Unreal Engine.

Logo Unreal Engine 4 - Thriller psychologiczny na silniku Unreal Engine 4 od twórców Blacklight - wiadomość - 2012-12-18
Logo Unreal Engine 4
Nowa gra Zombie Studios
  • Thriller psychologiczny
  • Ukaże się w drugim kwartale 2013 roku
  • Więcej informacji poznamy wkrótce

Ekipa studia Zombie – odpowiedzialna m.in. za Blacklight: Tango Down, Blacklight Retribution, dwie części Piły oraz początkowe odsłony serii Spec Ops – pracuje aktualnie nad nową grą w konwencji thrillera psychologicznego. Tytuł napędzany będzie przez Unreal Engine 4 – kolejną wersję znakomitego silnika graficznego autorstwa studia Epic Games. Produkt finalny ma ujrzeć światło dzienne w drugim kwartale 2013 roku. Na razie to jedyne informacje o grze, jakie zostały opublikowane – nie wiadomo nawet z jakim gatunkiem będziemy mieli do czynienia.

Twórcy są bardzo podekscytowani możliwością pracy z najmłodszym „dzieckiem” Epic Games. Nic dziwnego – z tego, co widzieliśmy, Unreal Engine 4 ma wiele do zaoferowania. Pozostaje liczyć, że najnowsza produkcja Zombie Studios będzie udana – w końcu thrillery psychologiczne to tematyka bardzo ciekawa, a raczej rzadko wykorzystywana przez producentów gier.

Inną grą powstającą w oparciu o Unreal Engine 4 jest tworzona w studiu Epic Games Fortnite. Pod względem założeń tytuł może przywodzić na myśl Minecrafta. Podobnie jak w grze studia Mojang AB, w Fortnite obecny będzie cykl bezpiecznego dnia i groźnej nocy. Tytuł opierać ma się na współpracy między graczami. Za dnia trzeba będzie skupić się na budowaniu umocnień i konstruowaniu oręża, a po zmroku walczyć o przetrwanie w obliczu inwazji zombie, przy pomocy tego, co udało nam się wcześniej zgromadzić.