Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 września 2018, 15:24

autor: Czarny Wilk

Thorgal doczeka się serialu od reżysera Turysty i Życia na podsłuchu

Po dekadzie starań, niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck zdołał zabezpieczyć prawa do ekranizacji Thorgala, serii kultowych komiksów Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme'a.

Mało jest komiksowych bohaterów, którzy mogą cieszyć się w Polsce tak liczną bazą fanów co Thorgal, bohater serii fantasy stworzonej i rozwijanej przez wiele lat przez Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a, a następnie również przez Yvesa Sente’a i Xaviera Dorisona. Wygląda na to, że słynny wychowanek wikingów wkrótce otrzyma również szansę podbicia telewizji – przejęcie praw do serialowej adaptacji komiksów potwierdził Florian Henckel von Donnersmarck.

Łącznie z komiksem z 2018 roku i nie licząc serii pobocznych, Thorgal liczy sobie 36 tomów. - Thorgal doczeka się serialu od reżysera Turysty i Życia na podsłuchu - wiadomość - 2018-09-03
Łącznie z komiksem z 2018 roku i nie licząc serii pobocznych, Thorgal liczy sobie 36 tomów.

Donnersmarck aktualnie promuje na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji swój najnowszy film, kandydującego do Oskara Never Look Away. Jak informuje serwis Variety, to właśnie tam reżyser znany z takich produkcji jak Turysta i Życie na podsłuchu pochwalił się, że po dekadzie starań w końcu udało mu się zabezpieczyć prawa do ekranizacji Thorgala. Twórca wyraźnie zaznaczył też, że nie zamierza tworzyć filmu, gdyż ten byłby zwyczajnie zbyt krótki i zamiast tego woli przygotować serial:

Thorgal to niezwykle złożone, piękne i ekscytujące uniwersum. Przedstawienie go w formie filmu byłoby zbyt ograniczające. Ten świat jest nawet bardziej przemyślany niż w Grze o tron i jej podobnych, więc potraktowałbym go nieuczciwie, robiąc z niego produkcję w formacie kinowym.

Na razie projekt pozostaje w bardzo wczesnej fazie planowania i jego data premiery pozostaje nieznana. Florian Henckel von Donnersmarck zamierza wyprodukować całość w swojej wytwórni Pergamon Film i w miarę możliwości osobiście wyreżyserować tak wiele odcinków, jak to będzie możliwe. Nie wiadomo jeszcze, czy całość trafi do oferty którejś z tradycyjnych stacji telewizyjnych, czy może zostanie wykupiona przez platformę VoD w rodzaju Netfliksa bądź HBO GO.