Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2017, 08:55

autor: Adrian Werner

Thief of Thieves - zapowiedziano skradankową adaptację komiksu autora Żywych Trupów

Zespół Rival Games zapowiedział grę Thief of Thieves, czyli epizodyczną skradankę opartą na komiksie Roberta Kirkmana, w której naszym zadaniem będzie przeprowadzenie serii zuchwałych skoków.

THIEF OF THIEVES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rival Games
  2. Wydawca: Skybound Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2018 r.

Znane z gry The Detail fińskie studio Rival Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim epizodyczna skradanka Thief of Thieves. W planach jest na razie wyłącznie wersja pecetowa. Pierwszy sezon zaplanowano na cztery odcinki i wszystkie mają ukazać się w przyszłym roku.

Zgodnie z tytułem, gra bazuje na licencji komiksu Thief of Thieves, którego scenarzystą jest Robert Kirkman, czyli twórca znany głównie z serii Żywe Trupy (ang. Walking Dead). Opowiada on o przygodach Conrada Coulsona, legendarnego złodzieja, działającego pod kryptonimem Redmond, który pewnego dnia postanawia zmienić kierunek swojej kariery i rozpoczyna okradanie innych złodziei.

W grze wcielimy się w Celię, czyli młodą kobietę uczącą się złodziejskiego fachu od Redmonda. Podczas całego sezonu przyjdzie nam wykonać serię coraz trudniejszych skoków. Każdy z nich trzeba będzie wpierw starannie zaplanować, a potem ten plan zrealizować z chirurgiczną precyzją.

W większości misji wpierw przeprowadzimy rekonesans pod przykrywką, np. udając kuriera, odkrywając przydatne informacje i przygotowując się do skoku. Podczas późniejszych akcji dostaniemy typowo skradankową rozgrywkę, gdzie konieczne będzie ciche przekradanie się do celu, unikanie patroli strażników oraz neutralizowanie systemów bezpieczeństwa. Nie zabraknie również minigier, takich jak np. otwieranie zamków oraz okazjonalnych zagadek logicznych.

  1. Oficjalna strona gry