Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitch
Okładka Thief of Thieves: Season One (PC)

Thief of Thieves: Season One

Thief of Thieves to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio Rival Games. Wydano ją w modelu epizodycznym; pierwszy sezon składa się z czterech odcinków. Produkcja bazuje na komiksie autorstwa Roberta Kirkmana.

Akcji | TPP | skradanki | widok izometryczny | komiksy | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Thief of Thieves: Season One (PC)

data premiery gry:

16lip2018

PC

10lis2018

XONE

12lis2019

Switch

Thief of Thieves to przygodowa gra akcji wydana w formie epizodycznej. Produkcję opracowało fińskie studio Rival Games, znane z przygodówki The Detail z 2014 roku.

Fabuła

Zgodnie z tytułem gra bazuje na licencji komiksu Thief of Thieves, którego scenarzystą jest Robert Kirkman, czyli twórca znany głównie z serii Żywe Trupy (ang. Walking Dead). Opowiada on o przygodach Conrada Coulsona, legendarnego złodzieja, działającego pod kryptonimem Redmond, który pewnego dnia postanawia zmienić kierunek swojej kariery i rozpoczyna okradanie innych złodziei.

W grze wcielamy się w Celię, czyli młodą kobietę uczącą się złodziejskiego fachu od Redmonda. Podczas czterech odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu podejmuje się próby wykonania serii coraz trudniejszych skoków.

Mechanika

Thief of Thieves to przygodowa gra akcji należąca do kategorii określanej mianem skradanek. Podczas zabawy każdy skok należy najpierw starannie zaplanować, a potem ten plan zrealizować z chirurgiczną precyzją.

W większości misji zaczynamy od przeprowadzenia rekonesansu pod przykrywką, np. jako kurier, by odkryć przydatne informacje i przygotować się do skoku. Podczas samych akcji rozgrywka przeistacza się w typową skradankę, gdzie konieczne jest ciche przekradanie się do celu, unikanie patroli strażników oraz neutralizowanie systemów bezpieczeństwa.

Kierowana przez nas złodziejka nie radzi sobie w bezpośrednich starciach i nie ma szansy wygrać ze strażnikami, dlatego priorytetem jest unikanie wykrycia. Rozgrywkę urozmaicają okazjonalne zagadki logiczne oraz różnorodne minigierki, takie jak np. otwieranie zamków.

Kwestie techniczne

Grafika w Thief of Thieves jest w pełni trójwymiarowa, ale została wykonana w stylu skutecznie imitującym wygląd komiksu, na kanwie którego powstała gra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Thief of Thieves: Season One

Wymagania wiekowe Thief of Thieves: Season One

12+

Wymagania sprzętowe Thief of Thieves: Season One

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-3470 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8 64-bit

Dwa pierwsze epizody Thief of Thieves: Season One już dostępne
Dwa pierwsze epizody Thief of Thieves: Season One już dostępne

wiadomość17 lipca 2018

Na Steamie swoją premierę miały dwa pierwsze rozdziały Thief of Thieves: Season One – opartej na komiksie Roberta Kirkmana skradanki od studia Rival Games. Pozostałe epizody zadebiutują odpowiednio 23 i 30 lipca.

Thief of Thieves - zapowiedziano skradankową adaptację komiksu autora Żywych Trupów
Thief of Thieves - zapowiedziano skradankową adaptację komiksu autora Żywych Trupów

wiadomość7 lipca 2017

Zespół Rival Games zapowiedział grę Thief of Thieves, czyli epizodyczną skradankę opartą na komiksie Roberta Kirkmana, w której naszym zadaniem będzie przeprowadzenie serii zuchwałych skoków.

PC
XONE
Switch