Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2020, 11:45

The Sims 4 - edycja świata na gameplayu moda World Edit

Do internetu trafił gameplay z moda The Sims 4 World Edit, który pozwala na tworzenie własnego miasta. Na materiale zobaczyć można, jak wygląda cały proces edycji otoczenia.

Tydzień temu pisaliśmy o modzie, który ma wprowadzić do The Sims 4 możliwość edycji świata. Teraz jego twórca – Arnie – udostępnił prawie 25-minutowy gameplay, prezentujący jak działa on w praktyce.

Podstawą do działania moda stało się Newcrest, jedna z okolic z podstawowej wersji The Sims 4. Do jej właściwej części „doczepiony” został nowy fragment świata, przeznaczony do swobodnej edycji, nie tylko na parcelach mieszkalnych. Na całym obszarze można dodawać zbiorniki wodne, tworzyć sieć drogową i stawiać różnego rodzaju budynki (często w pełni funkcjonalne). Dodatkowo pojawia się opcja zmiany konkretnych przedmiotów znajdujących się na terenie parceli.

Samo „budowanie” jest dość proste. Po kliknięciu w danym punkcie pojawi się specjalne menu, w którym zawarte są wszystkie opcje modyfikacji – wystarczy wybrać co nas interesuje. Oprócz samej edycji pojawia się tam także system questów. W jego ramach można zostawiać w mieście wskazówki, które doprowadzą simów do konkretnego celu.

Jeśli chcecie zapoznać się z całą twórczością Arniego lub wesprzeć go, to możecie to zrobić na jego Patreonie.

World Edit w przyszłym tygodniu trafi w ręce patronów Arniego. Publicznie zostanie udostępniony kilka dni później – tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

  1. Efekt IKEA, czyli jak uwierzyliśmy, że akcesoria do Sims 4 są super (choć nie są)
  2. The Sims 4 – poradnik do gry
  3. Maxis Studios – strona oficjalna
  4. The Sims 4 – strona oficjalna