Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2021, 12:36

The Sims 4 - aktualizacja wprowadza kalendarz i możliwość tworzenia stawów

Do The Sims 4 trafiła kolejna aktualizacja. Wprowadza ona do gry między innymi kalendarz oraz możliwość tworzenia własnego zbiornika wodnego. Oprócz tego naprawiono szereg błędów, w tym ten powodujący blokowanie się interakcji snu i parzenia kawy.

Wczoraj do The Sims 4 na PC zawitała nowa aktualizacja oznaczona numerem 1.77.131.1030, która wprowadza kilka nowości i naprawia szereg błędów. Oprócz zapowiedzianego wcześniej kalendarza, do gry zawitały również stawy oraz dodatkowe obrazy, którymi można ozdobić swój dom.

Zdecydowanie największą nowością, jaka zawitała do The Sims 4, jest możliwość tworzenia własnego zbiornika wodnego. W tym celu rozbudowano narzędzia do modyfikacji ukształtowania terenu oraz jego malowania. Dodano również możliwość manipulowania wodą. Powstały w taki sposób staw można przyozdobić różnymi obiektami i roślinami. Istotną rolę odegrają również zwierzęta. Oprócz możliwości zarybienia zbiornika, udostępniono również szereg gatunków, które mogą żyć w okolicy wody (na czele z aligatorem).

W grze pojawił się również znany z Czterech pór roku kalendarz. Jego „darmowa” wersja umożliwia tylko i wyłącznie planowanie wydarzeń. Inne elementy znane z dodatku, takie jak święta, nie są dostępne.

Aktualizacja wprowadza także pomniejsze nowości. Do gry zawitają nowe obrazy namalowane przez dwóch artystów – Ashley Lukashepsky i Mohammeda Imana Fayaza. Rozbudowano także mechanikę zamawiania jedzenia.

Naprawiono również szereg błędów, które występowały w The Sims 4. Małe dzieci przestaną nienawidzić swoich rodziców bez powodu i w losowych momentach. Rozwiązano również problemy związane z blokującymi się interakcjami. Od teraz simowie nie będą w nieskończoność spać i parzyć kawy.

Oczywiście nie obyło się bez problemów. Aktualizacja powoduje, że część modyfikacji przestaje być kompatybilna z tytułem. Może to spowodować szereg błędów.

  1. Efekt IKEA, czyli jak uwierzyliśmy, że akcesoria do Sims 4 są super (choć nie są)
  2. The Sims 4 – poradnik do gry
  3. Maxis Studios – strona oficjalna
  4. The Sims 4 – strona oficjalna