Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2021, 12:57

Fallout Worlds odmieni Fallout 76; tryb odda władzę w ręce graczy

Fallout 76 będzie obsługiwać serwery dedykowane. Fallout Worlds umożliwią graczom swobodne dostosowanie warunków oraz zasad na nich panujących.

W SKRÓCIE:
  • Fallout 76 zaoferuje możliwość zakładania serwerów dedykowanych, które nazwano Fallout Worlds.
  • Pozwolą one na modyfikację reguł rządzących rozgrywką.
  • Własne serwery założą jedynie posiadacze abonamentu. Reszta graczy skorzystać będzie mogła z serwerów postawionych przez deweloperów.

Fallout 76 otrzyma niedługo kolejną funkcję, której oczekują gracze. Mowa tu o serwerach dedykowanych, które nazwano Fallout Worlds. Pozwolą one na zmianę zasad rządzących rozgrywką. Bethesda ogłosiła, że pojawią się w dwóch wariantach. Pierwszy to tryb Public Worlds zarządzany przez twórców. Drugi to Custom Worlds, który pozwoli na zmianę ustawień rozgrywki samym graczom.

Serwery tego rodzaju umożliwią radykalną przemianę gameplayu poprzez manipulację wieloma czynnikami. Gracze będą mogli zmieniać limity terenu dostępnego pod zabudowę, modyfikować statystyki przeciwników w grze, czy bawić się fizyką. Pozwoli to na stworzenie światów rządzących się całkowicie innymi prawami. Nic nie stanie na przeszkodzie, by przerobić je na tereny wymagające ciągłej walki o przetrwanie lub wręcz przeciwnie – lokacje idealne do prowadzenia spokojnej rozbudowy osad.

Fallout Worlds odmieni Fallout 76; tryb odda władzę w ręce graczy - ilustracja #1
Fallout Worlds zadebiutuje w grze w dwóch wariantach

Gracze, którzy nie przepadają za manipulowaniem ustawieniami, ale jednocześnie chcieliby doświadczyć odmienionej rozgrywki, będą mogli skorzystać ze wspomnianego wcześniej trybu Public Worlds. Będą to dostępne czasowo serwery, których reguły ustalone zostaną przez samych deweloperów. Co jakiś czas będą one zastępowane przez nowe konfiguracje, które zaoferują inne ustawienia. Dzięki temu doświadczymy całego spektrum możliwości oferowanych przez nowe narzędzia.

Niestety wiadomość ma jeden haczyk. Dedykowane serwery prywatne dostępne będą jedynie dla posiadaczy abonamentu Fallout 1st. Wyjątkiem są opisane wcześniej Public Worlds. Gracze, którzy chcieliby za darmo sprawdzić na własnej skórze, jakie możliwości oferuje nowy tryb, mogą więc skorzystać z serwerów zaprojektowanych przez twórców.

Nową funkcję można sprawdzić już teraz na serwerach testowych. Na pełnoprawne wprowadzenie obu trybów do gry musimy poczekać do września. Jednocześnie Bethesda zdradziła, że to nie ostatni krok studia w procesie umożliwiania graczom dostosowywania Fallouta 76 do własnych potrzeb. W nadchodzących tygodniach najprawdopodobniej dowiemy się więc jeszcze więcej na temat sposobów konfigurowania gry.