Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2021, 12:34

autor: hexx0

The Last Duel, nowy film Ridleya Scotta, z widowiskowym zwiastunem

Wytwórnia 20th Century Studios opublikowała niezwykle efektowny trailer i plakat nowego filmu Ridleya Scotta The Last Duel. Obraz zadebiutuje w kinach jesienią.

W sieci pojawił się efektowny trailer i plakat nowego filmu Ridleya Scotta pod tytułem The Last Duel (Ostatni pojedynek). Będzie to kolejny historyczny obraz w dorobku reżysera – wcześniej nakręcił m.in. Gladiatora, Królestwo niebieskie czy Exodus: Bogowie i królowie. Tym razem Brytyjczyk zabierze nas do średniowiecznej Francji rządzonej przez króla Karola VI Szalonego. Dobrze prezentujący się zwiastun oraz zdradzający datę premiery plakat – do kin wybierzemy się 15 października – możecie zobaczyć poniżej.

The Last Duel, nowy film Ridleya Scotta, z widowiskowym zwiastunem - ilustracja #1
Źródło: 20th Century Studios.

Ostatni pojedynek zapowiada się jeśli nie na najlepszą, to na pewno na jedną z najbardziej widowiskowych produkcji zapowiedzianych na ten rok. Na szczególną uwagę zasługują trzy rzeczy. Po pierwsze, doborowa obsada z Mattem Damonem (znanym z filmów Jason Bourne, Marsjanin czy Interstellar), Adamem Driverem (Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie, Historia małżeńska), Jodie Comer (Obsesja Eve) i Benem Affleckiem (Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera) na czele. Po drugie, postać na plakacie kojarząca się z bergmanowską Siódmą pieczęcią. Po trzecie wreszcie, tytuł filmu – Ostatni pojedynek – w jakiś sposób nawiązuje do Pojedynku Ridleya Scotta z 1977 roku, który był pierwszym pełnometrażowym dziełem w dorobku reżysera. Czyżby chciał on spiąć całą własną twórczość symboliczną klamrą, tym samym czyniąc The Last Duel ostatnią pozycją w swoim bogatym dorobku? Miejmy nadzieję, że nie.