Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2012, 11:15

autor: Sarge

The Raptr Awards - Borderlands 2 najczęściej ogrywaną nową grą w 2012 roku

Serwis Raptr po raz drugi przyznał nagrody The Raptr Awards grom, przy których użytkownicy PC oraz Xboksa 360 spędzili najwięcej czasu w mijającym roku. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że najczęściej ogrywaną nową produkcją w 2012 roku była Borderlands 2.

Serwis Raptr ogłosił zwycięzców drugiej edycji plebiscytu The Raptr Awards, w którym nagrodzone zostały gry, przy których spędziliśmy najwięcej czasu w 2012 roku. Wyniki podzielono na kilka kategorii, a najwięcej wyróżnień otrzymało dzieło studia Gearbox Software – Borderlands 2.

Należy zaznaczyć, że wyniki zebrano po zgromadzeniu danych od ponad 15 milionów graczy korzystających z serwisu Raptr na Xboksie 360 oraz PC. Nie wzięto pod uwagę informacji o osobach grających na PlayStation 3 i Wii ze względu na ograniczone możliwości w zbieraniu stosownych statystyk na tych konsolach.

The Raptr Awards - Borderlands 2 najczęściej ogrywaną nową grą w 2012 roku - ilustracja #1

Wybór zwycięzców nie odbył się po zwykłym zsumowaniu godzin spędzonych nad daną produkcją. Sporządzono tutaj odpowiedni wzór, uwzględniający całkowitą liczbę godzin poświęconych grze w ciągu miesiąca od jej debiutu, przeciętną długość pojedynczej sesji w jednym miesiącu oraz średni czas spędzony przez użytkowników w trakcie pierwszego miesiąca od premiery danego tytułu.

Serwis Raptr wyróżnił zwycięzców w ośmiu różnych kategoriach. Trzy z nich padły łupem Borderlands 2, podczas gdy w pozostałych zatriumfowały takie tytuły jak Call of Duty: Modern Warfare 3, Portal 2, Minecraft, Dragon’s Dogma, czy Star Wars: The Old Republic. Poniżej możecie przejrzeć listę zwycięzców, a pełny raport znajdziecie w tym pliku PDF.

The Raptr Awards – lista zwycięzców:

  • Najczęściej użytkowana, nowa graBorderlands 2
  • Najczęściej użytkowana gra (wydana kiedykolwiek)Call of Duty: Modern Warfare 3
  • Największy sukces za sprawą zawartości tworzonej przez użytkownikówPortal 2
  • Najczęściej użytkowana, długo oczekiwana kontynuacjaBorderlands 2
  • Najdłuższa, nieprzerwana sesja z grąBorderlands 2
  • Najczęściej użytkowana gra z Xbox Live ArcadeMinecraft
  • Najczęściej użytkowana gra reprezentująca nową markęDragon’s Dogma
  • Największy sukces po przejściu na model free to playStar Wars: The Old Republic