Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2009, 08:33

autor: Adrian Werner

The Passing pierwszym dodatkiem do Left 4 Dead 2

Nie zdążyliśmy się jeszcze w pełni nacieszyć wydanym niecały miesiąc temu Left 4 Dead 2, a już Valve Software zapowiedziało pierwszy dodatek do tej gry. W rozszerzeniu zatytułowanym The Passing znajdą się nie tylko nowe materiały, ale powrócą również bohaterowie pierwszej części.

Nie zdążyliśmy jeszcze w pełni nacieszyć się wydanym niecały miesiąc temu Left 4 Dead 2, a już Valve Software zapowiedziało pierwszy dodatek do tej gry. W rozszerzeniu zatytułowanym The Passing znajdą się nie tylko nowe materiały, ale powrócą również bohaterowie znani z pierwszej części.

The Passing pierwszym dodatkiem do Left 4 Dead 2 - ilustracja #1

Obsada Left 4 Dead

 

Dodatek umożliwi nam ponowne wcielenie się w role Billa, Zoey, Louisa oraz Francisa. Po wydarzeniach z Left 4 Dead nasi bohaterowie ruszyli na południe. Akcja rozszerzenia toczy się w niewielkim rolniczym miasteczku w stanie Georgia i osadzona jest czasowo pomiędzy kampanią Dead Center a Dark Carnival z Left 4 Dead 2. W The Passing dojdzie do spotkania postaci z obu części serii, co ma sprawić, że kampania ta okaże się najważniejszą opowieścią w historii tej sagi. Poza nowymi lokacjami czekają na nas dwie dodatkowe bronie (jedna do strzelania, druga do walki w zwarciu) oraz przynajmniej jeden nowy gatunek zombie. Twórcy obiecują nie tylko wzbogacenie każdego ze znanych już trybów gry, ale również wprowadzenie dodatkowego, polegającego na „wyzwaniach kooperacyjnych”, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Wypuszczone informacje nie dają jasnej odpowiedzi, jak to wszystko ma działać. Czy można będzie grać w 8 osób, czy też tylko w 4? A jeśli ta druga odpowiedź jest prawidłowa, to czy wolno będzie do woli mieszać składy obu grup? Niestety, na konkrety przyjdzie nam jeszcze poczekać. Valve zapowiada wypuszczenie dodatku na wiosnę przyszłego roku, zarówno w wersji na PC jak i Xboksa 360.