Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2019, 16:59

autor: Aquma

The Outer Worlds w 4K tylko na Xboksie One X. PS4 Pro bez usprawnień

[Aktualizacja] The Outer Worlds w wersji na Xboksa One X będzie posiadało usprawnienia graficzne. Twórcy nie planują natomiast ulepszeń oprawy na PlayStation 4 Pro.

Aktualizacja: w przesłanym nam oświadczeniu przedstawiciel Private Division wyjaśnił, że doniesienia Windows Central nie są zgodne z prawdą. The Outer Worlds w wersji na PlayStation 4 Pro będzie działało w rozdzielczości 1440p skalowanej do 4K. Dodatkowa moc konsoli zostanie więc wykorzystana.

The Outer Worlds będzie wyglądało lepiej na Xboksie One X. - The Outer Worlds w 4K tylko na Xboksie One X. PS4 Pro bez usprawnień - wiadomość - 2019-10-17
The Outer Worlds będzie wyglądało lepiej na Xboksie One X.

Serwis Windows Central donosi, że nadchodząca gra RPG akcji od studia Obsidian Entertainment - The Outer Worlds - zaoferuje usprawnienia graficzne na konsoli Xbox One X. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że deweloperzy nie planują ulepszeń oprawy graficznej na mocniejszym modelu platformy Sony - PlayStation 4 Pro. Źródłem informacji jest wypowiedź przedstawiciela wydawcy tytułu, Private Division.

W znakomitej większości sytuacji twórcy decydują się na przygotowanie stosownych łatek dla obydwu mocniejszych konsol. Wyjątki od tej reguły są raczej nieliczne, ale istnieją - na liście znalazło się np. We Happy Few, co nie jest pozbawione znaczenia (więcej o tym poniżej). Wyższa rozdzielczość na Xboksie One X oznacza, że tytuł będzie się prezentował zdecydowanie lepiej na tej platformie, szczególnie na ekranie 4K.

Warto pamiętać, że od listopada zeszłego roku studio Obsidian Entertainment należy do Microsoftu - podobnie jak Compulsion Games stojące za We Happy Few. Trudno uznać to za przypadek - być może to gigant z Redmond stawia warunek, zgodnie z którym gry przejętych przez niego studiów mają prezentować się najlepiej na jego platformach? To oczywiście tylko przypuszczenie, które nie jest poparte żadnymi dowodami.

Poza PS4 i Xboksem One The Outer Worlds ukaże się także na komputerach (w Epic Games Store oraz Microsoft Store, a po roku na Steamie - gra jest też częścią pecetowego Xbox Game Pass). Premiera nastąpi już za 9 dni - 25 października. Warto odnotować, że twórcy zadbali o polską wersję językową (kinową, z napisami).

  1. The Outer Worlds – strona oficjalna
  2. Obisidian Entertainment - strona oficjalna
  3. Wszystko o The Outer Worlds
  4. Graliśmy w The Outer Worlds – RPG takie jak dawniej